Kiralık villaların tatilcilere sunduğu konfor, tercih edilen villaya bağlı olarak ev konforunu dahi gölgede bırakabildiği için son yıllarda haftalık ve günlük kiralık villa tatillerine olan ilgi inanılmaz bir artış göstermiş durumda. Tatilciler otel tatilleri için ödediği meblağ ile özel yüzme havuzlu villaları dahi birkaç günlüğüne kiralayabilmekte, bu villaların sunduğu lüks konforun tadına da doyasıya varabilmekte. Otellerde kahvaltı ve akşam yemeği için sürekli sıraya girmek, yemeğini kalabalıklar içinde yemek zorunda kaldığı için şehir kalabalığından kaçarken deyim yerindeyse doluya tutulmakta… Otellerde her milletten insanın bulunması ve havuzlardan deniz kenarına sürekli onlarca insanla bir arada olunması bazı tatilcilerin tatilde aradığı huzuru ve dinlenme ortamını bulamamasına sebep olmakta, çözüm ise otellerden erken saatlerde çıkarak akşam saatlerinde kadar dışarda vakit geçirmekte bulunmakta.

 

Otel tatillerinde zamanını dışarda istediği gibi değerlendirmek isteyenler odalarını yatma dışında kullanmamasına karşın birçok hizmet için ücret öderken, sadece konaklama için para ödemek ve konaklama ihtiyacını da lüks bir villanın sunduğu rahatlıkla karşılamak insanlar için çok daha avantajlı bir tercih olarak görünmeye başladı. Bu sebeple muhafazakar ailelerden arkadaş gruplarına, balayı çiftlerinden çok kalabalık ailelere kadar herkes villa konforunda tatil yapmayı tercih ediyor. Günlük kiralık villa seçenekleri ülke genelinde toplamda binlerce farklı alternatif sunduğu için herkesin aradığı konforu bulması da mümkün…

 

İnternet sitelerini ziyaret ederek kiralık villalar hakkında daha detaylı bilgi edinen tatilciler, pratik bir şekilde dilediği villayı rezerve edebiliyor. Ancak yazın gelmesi ve talebin de inanılmaz derecede fazla olması sebebiyle istenen tarihlerde uygun bir villa bulmak da günden güne daha da zor iş haline dönüşüyor. Özellikle Bodrum, Kaş, Kalkan, Fethiye gibi popüler tatil bölgelerinde günlük ve haftalık olarak kiraya sunulan villaların birçoğu şimdiden sezon sonuna kadar dolduğundan, yaz tatilinde lüks villaların şımartan konforunu deneyimleme isteyenlerin acele etmesine yarar var. Erken rezervasyonla birlikte tatilcilere sunulan indirimlerden faydalanmak için hala son bir şans bulunmasına karşın yakın gelecekte müsait bir villa bulmak tahmin edildiğinden çok daha zor hale gelebilir.

There are currently no comments.