Akneli ve yağlı cilt tiplerinin bakımı oldukça zordur. Akneye meyilli ciltlerin özellikle yaz aylarında ciltlerini güneşten korunmaları gerekmektedir. cilt sağlığının korunması için kullanacak olan  ürünlere son derece dikkat etmeleri gerekmekte, ürünlerin içeriklerinin yüzlerine uygun olduğundan emin olmak zorundadırlar. Akneli cilt tiplerinde leke sorunu yaşanmaması için kullanılan ürünlerin ph derecesi mutlaka cilt tipine göre ayarlanmış olması gerekmektedir. aksi takdirde akneler zamanla lekelere dönüşebilir. Yaz aylarında tuz ve güneşin ciltlerde kurutucu vardır. bu etmen sebebiyle cilt tiplerinde ani değişimler meydana gelebilir. Bu durum cilt sağlığı için oldukça tehlikeli bir durumdur. Aniden yapısı değişen cildin kollajenik dokusu bozulur. Buda zamanla cildin formunun daha dolgun ve yıpranmış görünmesine neden olarak cildi hastalıklı bir görünüme sokar. Bundan dolayı yaz aylarında akneye meyilli cilt tiplerinin mutlaka içerisinde yüksek miktarda spf bulunan bir güneş kremi kullanmaları gerekmektedir. güneş kremi kullanımı cildin dokusunun korunmasında büyük ölçüde yardımcıdır.

Akneye meyilli cilt tiplerinde yaşanan bir diğer sorun ise aşırı yağlanma ve parlak görünüm sorunlarıdır. Akneler cildin derisinin kirliliğinden dolayı meydana gelen unsurlardır. Cildin sağlıklı yapısını korumak için mutlaka günlük olarak temizlenmesi gerekmektedir. akneye ve yağlanmaya meyilli olan cilt tiplerinde mevsim değişikliği yüzünden  bu sorun artış gösterebileceğinden dolayı kullanılan temizlik ürününün içeriğine dikkat edilmelidir. Ürünün içerisinde su formülü bulunması akneler üzerinde kuru kötü bir görünüm oluşmasını engeller. Cilt temizlendikçe nefes alır ve gözenekler açılır. gözenekleri açık olan bir cilt yüzeyinde akne problemleri küçülerek kaybolur.

DDF ürünleri, içerik olarak oldukça hassastır. Yağlı cilt tiplerine ve akneye meyilli cilt tiplerine göre özel olarak üretilen DDF ürünleri içerisinde ciltte akneye sebep olan sorunların ortadan kaldırılması için yoğun formüller kullanılmıştır.içerdiği özlerle aynı zamanda cildi temizlerken de nemlendirmesi, cildin nem dengesinin bozulmamasını sağlamaktadır.

 

 

 

There are currently no comments.