Bir işin patronu olmak her koşulda oldukça zordur. Ekonominin en rahat olduğu zamanlardan en kötü olduğu zamanlara kadar, patronluk oldukça dikkat isteyen bir yönetim süreci gerektirmektedir. İyi bir patron olabilmek için hem sektörü çok iyi bilmek hem de şirket içerisinde eleman ilişkilerini kontrol altında tutabilmek gerekir. Elemanların üzerine gereksiz sorumluluklar verilememesi ve iş verimliliğinin artması şirketi bir aile gibi birbirine bağlayacak ve başarıya götürecek en temel etkilerden bir tanesidir. Şirketlerin iş yükleri fazla olduğundan dolayı bir departmanda çalışması gereken elaman sayısı iyi bir şekilde belirlenmeli ve iş bölümü dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Sorumluluk olarak çok fazla yüklenilen bir eleman zaman içerisinde, işi biran önce bitirme düşüncesi ile yaparken, yaptığı işe de gereken dikkati vermemeye başlar bu durum zamanla iş veriminin düşmesine neden olur. Bu nedenle departmanda gerektiği kadar elaman çalıştırmak şirketi zarara sokan değil, aksi takdirde uzun vadede yüksek kar oranı ve verim sağlayan bir unsudur.

Şirketlerin başına yeni geçenler için bu sürecin nasıl ilerleyeceğine karar vermek ve elamanların iş bölümünü yeniden yapılandırmak ya da olduğu gibi bırakmak ikelemi oldukça zorlayan bir karardır. Yeni bir patron olarak elamanlar tarafından hem kötü bilinmek istemeyen hem de iş verimliliğini arttırmanın en iyi yollarını arayan genç yöneticiler için verilen veliaht koçluğu hizmeti, bu konuda onlara büyük ölçüde yardımcı olmaktadır.

Veliaht koçluğu hizmetinin amacı genç yöneticileri, patronluğa hazırlamaktır. Hem şirket içi kararlarda hem de iş ilişkilerinde onlara danışmanlık yapan koçlar sayesinde iş sektörünün en ince detaylarına kadar hakim olmalarının yanı sıra kararlarını danışabilecek birilerinin olduğunu bilmek genç yöneticileri rahatlatan bir unsudur. Veliaht koçluğu hizmeti veren koçlar arasında Tunç Vidinli en başarılı isimler arasındadır. On dört yaşından beri iş hayatında olması, sektör ile ilgili tüm bilgilerini edinmesini sağlayarak, aldığı eğitim ve deneyimleri de Tunç Vidinli’ yi harika bir akıl hocası yapmıştır.

There are currently no comments.