Ev taşımanın en ucuz yolu olarak görülen korsan nakliyatçılar, özensiz hizmetleriyle zannedilenden çok daha fazla para harcanmasına sebep olabiliyor. Bazı insanlar anlaştığı korsan nakliyatçıların bilerek bir takım konularda pürüz çıkarttığını ve bu son anda çıkmış gibi problemlerin çözümü için ekstra ücret almaya çalıştığını bile iddia ediyor. Çimensa Nakliyat gibi tam anlamıyla profesyonel çözümler sunan bir evden eve nakliyat firmasıyla anlaşmak varken birkaç liranın hesabının yapılması ve korsan nakliyatçılara güvenilmesi, mağdur duruma düşünülmesine ve yasal yollar aracılığıyla da bu mağduriyetin giderilmesinde büyük problemler yaşanmasına sebep olabilir. Sadece www.cimensanakliyat.com adresini tıklayarak ücretsiz keşif, sözleşmeli ve sigortalı evden eve nakliyat hizmetlerinden yararlanmak mümkünken korsan olarak iş yapanlara güvenilmemesi gerekiyor.

Ev taşımak zaten yeterince can sıkıcı bir işken bir de kalitesiz bir nakliyat firmasının tercih edilmesi, Avcılar sakinlerinin taşınma ihtiyacının adeta bir çile haline gelmesine neden oluyor. Avcılar evden eve nakliyat firması bulmak için internet başına geçen ve herkes gibi Google’a danışan ilçe sakinlerinin karşısında dünyanın en çok kullanılan arama motoru yüzlerce farklı seçenek sunsa da, bu firmaların hangisinin kaliteli hangisininse işgüzar olduğunu bilmekse bazen içinden çıkılmaz bir bulmacaya dönüşebiliyor. İnternet ev taşımak isteyenlere çok fazla seçenek sunmasına karşı bu seçenekler arasından doğru olanı seçmek, ne yazık ki herkese nasip olmuyor. Web sitelerine bakıldığında yeni model onlarca nakliye aracından oluşan dev bir filoya sahipmiş gibi görünen firmaların aslında yasadışı iş yapan korsan nakliyatçılar olduğu gerçeğiyle yüzleşen insanların internetten güvenilir bir nakliyat şirketi bulmaya olan güveni de azalıyor.

Firmaların web sitelerinin alan adları ile ticari unvanlarının birbirinden farklı olabileceğinden habersiz olan ülkemiz insanları, dijital teknoloji konusunda oldukça kısıtlı bilgiye sahip olduğu için bu durum korsan iş yapan kişilere fırsat doğmasına sebep oluyor. Şikayet sitelerine girerek hizmet aldığı kişilerin işgüzarlığı sebebiyle mağdur duruma düştüğünü iddia eden kişilerin neler yazdığına kısaca bir göz atıldığında, şikayeti yazan kişiler arasında hala korsan nakliyatçılarla çalıştığının farkında olmayan ve ziyaret ettiği sitenin alan adının bir firmanın ticari unvanı olduğunu zannedenler olduğu görülüyor. Firmayı şikayet etmek isterken aslında ortada bir firma olmadan korsan olarak çalışan kişilerin web sitesini şikayet eden insanlar, bu sitenin alan adını yazdıktan sonra firma adıymışçasına ilgili nakliye firmasından şikayeti olduğunu dile getiriyor. Aradan aylar geçmesine karşın hala yasal olarak ticari faaliyet gösteren bir firmadan nakliye hizmeti aldığını zanneden bu tür insanların yaşadığını iddia ettiği mağduriyeti gidermesi de oldukça zor oluyor. Bu tür can sıkıcı ve boşu boşuna yüzlerce lira harcanmasına neden olan durumlarla karşılaşmamak için incele eleyip sık dokumakta fayda var.

There are currently no comments.