Nakliyat firmalarının geçen zaman içinde kurumsallaşması ve artık tam anlamı ile profesyonel ev taşımacılığı çözümleri sunması sayesinde ev taşıma geçmişte olduğu gibi yorucu, stresli ve günlerce zahmet çekilmesini gerektiren bir iş olmaktan çıktı. Ankara, İstanbul, Avcılar evden eve nakliyat firmaları gibi büyük kent sakinlerine hizmet veren işletmeler arasında kurumsal kimliğiyle her türlü ihtiyaca güvenilir çözümler sunan birçok marka bulunuyor. Bu gibi marka haline gelmiş evden eve nakliyat firmalarından biriyle anlaşan ailelerin aslında evini, tek bir koli dahi yapmadan taşıması mümkün. Kaliteli hizmetler sunan nakliyat firmaları artık ailenin evine geniş ekiplerle birlikte gelerek, çekmecelerdeki kıyafetlerden mutfaktaki tabak çanağa kadar tüm eşyaları bizzat topluyor.

Çekmelerinde bulunan iç çamaşırı gibi özel giyim eşyalarının başkaları tarafından katlanarak taşınmasını istemeyenlerin bu tip özel eşyalarını kendisi toplaması mümkün olsa da, aslında bu işin dahi nakliyat firmasına yaptırılması mümkün. Ailenin bütün mobilya takımlarını ve oturma gruplarını bizzat söken profesyonel evden eve nakliyat firmaları, ekipte bulunan deneyimli marangoz sayesinde ailenin bütün mobilyalarını kısa bir sürede sökerek sağlam bir şekilde ambalajlıyor. Bu sayede taşınmanın en zor işlerinden biri olan mobilya takımlarının ve oturma gruplarının sökülmesi dert olmaktan çıkarken, firma eşyaları yeni eve taşıdıktan sonrasında da hizmet sunmayı sürdürüyor. Ailenin eşyaları yeni eve taşınırken firmanın marangozu bir yandan ailenin mobilya takımlarını montajlama başlıyor. Öncelikle kıyafetlerin durduğu yatak odası takımı gibi mobilyalar montajlanıyor ve yapılan temizliğin ardından firma tarafından katlanarak taşınan tüm kıyafetler tek tek çekmece ve raflara yerleştiriliyor.

Mutfakta çok fazla araç gereç, tabak çanak olduğu için ev taşırken mutfak eşyalarının ambalajlanarak sağlam bir şekilde kolilere yerleştirilmesi dahi başlı başına bir iştir. Ancak evden eve nakliyat firmaları bu konuda da pratik çözümler vaat ediyor ve tüm mutfak eşyalarını bizzat toplayarak kolilere yerleştiriyor. Üstelik gazete kağıdı yerine daha sağlıklı tek kullanımlık ambalajlar kullanılıyor. Armatürlerin söküm ve montajını dahi yapabilen günümüzün evden eve nakliyat firmaları sayesinde aileler hiçbir şey yapmadan evini rahatça taşıyabiliyor.

There are currently no comments.