Tüm gün süren boğaz turları yaz sıcaklarının bastırmasıyla birlikte biraz da olsa serinlemek ve İstanbul’un stresinden uzaklaşmak isteyen kent sakinlerine adeta ilaç gibi geliyor. Sabah saatlerinde çıkılan boğaz turlarına kahvaltıyla başlandıktan sonra boğazın eşsiz manzarasının keyfini çıkaran misafirler, Sarıyer ve Poyraz köy açıklarında denize girmenin keyfini çıkarıyor. Karadeniz ya da Adalar turu olarak da planlama yapılması, boğazın tertemiz sularında ister açık denizde ister Adalar sahillerinde yüzmenin keyfine varılması mümkün. İstanbullulara birçok farklı seçenekle sunulan bu tüm gün geziler, yat kiralama firmalarının onlarca tekne ve yat seçeneği sayesinde herkesin bütçesine hitap edebiliyor. Ailesi ve arkadaşlarıyla bir arada olmak isteyenler özel motor yatları kiralayarak herkesten uzakta ve açık havada olmanın keyfini çıkarırken, kalabalık bir grup olarak geniş teknelerle çıkılan tam gün boğaz gezileri daha ekonomik tercihler olarak ilgi görüyor.

Kahvaltısını İstanbul’un adına sayısız şiir yazılan eşsiz siluetine karşı yapan misafirler, daha sonra tur programına bağlı olarak keyifli bir gezintiye çıkıyor ve verilen molayla birlikte yüzmek üzere hazırlıklara başlıyor. Teknede güneşlenme, farklı su sporları yapma veya İstanbul’un ünlü plajlarına çıkarak küçük bir sahil turu yapma gibi farklı seçenekler de bulunuyor. Öğlen saatlerinin ilerlemesiyle birlikte tekneye dönen misafirler dolaşmanın ve yüzmenin verdiği açlığı, sunulan zengin menüler sayesinde keyifli bir şekilde gideriyor. Güneşin batışına kadar her iki yakadaki tarihi mekanların önünden geçerek kentin tarihinin farklı bir perspektiften görülmesini sağlayan turlar, tercihe göre Anadolu veya Avrupa yakasındaki farklı güzergahlarda sonlandırılıyor. Bu tür bir tam gün boğaz turu için çoğu insanın zannettiği gibi astronomik paraların harcanması da gerekmiyor…

Boğazda akşam yemeği keyfi yaşamak isteyenlere sunulan özel motor yat kiralama seçenekleriyse şüphesiz boğaz gezintilerinin hem en keyiflisi hem de en ayrıcalıklı olanı. Yabancılar olmadan çiftlerin baş başa kaldığı bu romantik akşam yemekleri, lüks bir motor yatın sağladığı konforla birlikte unutulmaz anılara dönüşüyor. Ailesiyle zaman geçirmek ya da ticaret hayatını ilgilendiren önemli kararların alınacağı iş yemekleri organize etmek isteyenlerin de tercihi özel motor yat kiralamaktan yana oluyor.

There are currently no comments.