Mağaza ve alışveriş süslemelerinde sıkça kullanılan strafor harf ve yazılar, köpük gibi hafif bir malzemeden üretildiği için firmalara büyük avantaj sunar. Kolay taşınabilmesinin ötesinde üç boyutlu tasarımların istenen font ve büyüklükte kullanımına olanak sağladığından strafor yazı ve harflerin kullanımı tanıtım faaliyetlerinde çok daha dikkat çeken tasarımdan faydalanma imkânı sunmaktadır. Oldukça kısa sürede hazırlandığından organizasyon sürecinde beklemeye gerek kalmadan, gecikmeler yüzünden sorun yaşamadan kısa sürede dekor inşasının bitirilmesini sağlayan bu yazılarla dikkat çeken tanıtım organizasyonları yapılabilir. Üstelik strafor harfler tabelalarda da kullanılmakta, bu şekilde hazırlanan tabelalarda üç boyutlu farklı tasarımlar bulunduğu için tabela çok daha geniş bir kesimin ilgisini çekmektedir.

Fuar organizasyonlarının yanı sıra alışveriş merkezlerinin süslenmesinde de sıkça kullanılan köpük harf ve yazılar düşük maliyetiyle tanıtım organizasyonları için dekor seçimindeki en avantajlı alternatiftir. Yüklü bütçelere ihtiyaç duymadan tüm alışveriş merkezinin beğeni toplayacak görsellere ev sahipliği yapacak şekilde süslenmesine fırsatı tanıyan bu köpük yazı ve harfler ayrıca mağazalar tarafından da vitrin süslemesinden iç mekân dekorasyonuna sıkça kullanılır. Hafif olduğundan iç mekân dekorasyonunda değişiklik yapılmak istendiğinde hemen yeri değiştirilebilen strafor malzeme kurulum ve taşıma konusunda kolaylık sunar. Tasarım aşamasında binlerce farklı font arasından seçim yapılabildiğinden markanın gerek kendi logosunu gerekse de tanıtım için kullanacağı sloganları istediği şekilde yazması sağlanabilir.

Sınırsız font ve renk alternatifine sahip olduğu için tanıtımlarda hedef kitlenin dikkatini çekecek görseller oluşturulmasını sağlayan strafor malzemeli, üç boyutlu harf ve yazıların dayanıklılığıyla düşünenden çok daha fazladır. Doğrudan sert fiziksel darbeler almadığı müddetçe formunu ve canlı renklerini koruyan strafor yazılara boyama sürecinde koruyucu kaplamada yapıldığından, bu köpük malzemeli yazılar açık havada da sorunsuz kullanılabilir. Tabelalarda kullanıldığı gibi açık hava tanıtımı ve organizasyonlarında dekor olarak kullanıldığında da hava şartlarından etkilenmeden aylarca ilk günkü görünümünü korur. Düşük maliyeti, uzun ömürlü kullanımı ve üç boyutlu sınırsız tasarım seçeneği sunduğu için strafordan yapılan harf ve yazılar tüm işletmelerin tanıtım faaliyetlerinde tercih edebileceği en cazip seçenektir.

There are currently no comments.