Son yıllarda gerek ev gerekse de işyeri dekorasyonunda en çok tercih edilen perdelerden biri olan stor perde modelleri, doğal ışığın kolay bir biçimde yönetilmesini sağlayan tasarımları ve dijital baskıya imkan veren renkli seçenekleriyle iç dekorasyonun yeni gözdesi haline gelmiş durumda. Ofislerin en çok tercih edilen dekorasyon ürünlerinden biri olarak pek çok insan için prestij manasına gelen storlar, oldukça geniş içerikli tasarımlara ev sahipliği yaptığı için aslında evlerden otel ve restoranlara her yerde kullanılabilir. Zincir mekanizmalarıyla tavanı yüksek olduğu için perde sorunu yaşayan mekanlar için de çok pratik bir çözüm olan storlar, kullanım esnasında kolaylık sunuyor. Üreticilerin kendi patentlerini geliştirerek farklı stor mekanizmaları tasarlamasıyla birlikte uzaktan kumandalı yeni nesil modeller dahi makul fiyatlara sunulurken, iç dekorasyon trendlerinde de stor kullanımı giderek daha fazla tercih edilir oldu.

 

Vites kutusu ve mekanizmayı oluşturan aksamın kalitesiyle de öne çıkan storlar, dış görünüm kadar uzun süreli kullanım konusunda da güvenilir olmalıdır. Bu nedenle üretim kalitesine güvenilen markaların ürünleri tercih edilmeli ve mutlaka teknik servis konusunda da yardım sunabilen mağazalardan alışveriş yapılmalıdır. Söküp takma ihtiyacında bazı tasarımların teknisyenler tarafından monte edilebilmesi, taşınma ya da restorasyon gibi ihtiyaçlarda teknik servis hizmetlerinin büyük önem kazanmasına neden olur. Her dekorasyon stiliyle çok kolay bir biçimde uyum sağlayabilen storlar, doğal kumaş kullanımına da izin vermektedir. Organik pamuk bileşenli kumaşlardan ham keten yüzeylere iç dekorasyonda benimsenen tarza uygun stor modelleri rahatlıkla bulunabilir ve mekan dahilinde genel bir tasarım bütünlüğü oluşması sağlanabilir.

 

Doğal görünüm vaat eden stor perde modelleri, güneş ışığının da istendiği şekilde yönetilmesini ve ihtiyaçlar doğrultusunda loş ya da aydınlık ortamlar yaratılmasını sağlar. Doğal ışığın rahatsızlık yaratacak kadar yüksek seviyeli olduğu mekanlarda içeri giren ışığın kolayca yumuşatılmasını sağlayan storlar, göz yormayan sakin mekanlar yaratılması için de biçilmiş kaftandır. Kullanım konusunda sunduğu konfora ek olarak dayanıklılığıyla da dikkat çeken storların uzun yıllar boyunca sorun yaşanmadan kullanılması ve bu şekilde de bütçelerin sarsılmaması da büyük bir avantajdır.

There are currently no comments.