Kartal avukat hizmetleri alanında uzman son derece başarılı avukatlık kadrosu ile sizin haklarınızı koruyan bir hizmet anlayışına sahiptir.  Özellikle şirket ve ticaret konularında uzmanlaşan avukatları size şirketinizin ihtiyaç duyduğu tüm yasal ve hukuki süreçlerde uzman bir hizmet sunar. Şirket avukatları küçük işletmeler dahil olmak üzere, büyük firmalarında danışmanlığına ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Maddi gelir kaynaklarının ve beyanların gösterilmesinden, firmayla ilgili en ufak bir sorunun yasalara uygun işlenmesine kadar önemli bir yere sahip olan iş hukuku içerisinde önemli bir yere sahip olan şirketler ve İdareleri, yasal olarak hata payına neredeyse hiç fırsat verilmemiş kuruluşlar olduklarından dolayı firma sahiplerinin mutlaka bir avukattan düzenli danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir.

Ticaret hukukuna göre 15 kişiye kadar çıkan çalışma yerleri avukatlık ve danışmanlık hizmetini dışarıdan alabilmekte, kendi bünyesi içerisinde ticaret avukatı bulunması şart değildir. Ancak 20 kişinin üzerinde çalışana sahip olan tüm firmaların kendi bünyesinde bulundurdukları avukatları olmak zorundadır. Aksi takdirde şirket avukatı olmayan iş fesih sözleşmeleri kabul edilmemektedir. Avukatı kendi departmanınızda çalıştırabilecekleri gibi danışmanlık hizmeti veren avukatlık firmasından bir avukatı kendi bünyelerine de atamasını isteyerek avukatla karşılı anlaşma ile irtibatta kalarak ve tüm gereken evrakların düzenli gönderimini sağlayarak bu hizmetten yararlanabilirler. Kartal avukatlık hizmetleri, verdikleri uzman danışmanlık hizmetiyle ticari olarak her alanda sizi destekleyerek iş süreçlerinizin hepsinin yasalara göre düzenlenmesini sağlamaktadır.

Şirket avukatlarının aynı zamanda ticaret hukuki ve ticari kanunların hepsine de son derece hakim olması gerekmektedir. Ticaret hukuku sürekli kendi içerisinde değişken bir yapıya sahip olduğundan avukatın bu yasaların hepsini yakından takip etmesi en önemli görevlerinden bir tanesidir. Her hangi bir oluşum içine girilecek ortaklık, ya da ortaklık bozulmalarının hepsi, iki tarafında mağduriyetinin engellenmesi ve her şeyin yasalara uygun olması için süreçte izlenecek adımlar avukat tarafından belirlenmeli ve tarafların bu karara uyum sağlamaları gerekmektedir.

 

 

There are currently no comments.