Memenize yerleştirilen hatta vücudunuza yerleştirilen her maddenin markasını öğrenmelisiniz. Çünkü vücudunuza yerleştirilen her maddenin size zarar verdiğini bilmelisiniz. Vücudunuz öyle bir yapıya sahip ki en ufak bir maddenin fayda sağlamaması ya da uyum göstermemesi durumunda hemen etkilerini gösterir.  Yan etkilerinin kötü olması durumunda sizin sağlığınız bozulur. Sağlığınız ile oynayacak o kadar çok madde vardır ki özellikle silikonlar ile birlikte vücudunuza kalıcı olarak yerleşir.

 

Piyasada pek çok silikon vardır ve bu silikonların hepsinin sizin için zararlı olmadığını bilmelisiniz bunun yanında hepsi yararlı da değildir. Peki, silikonların sağlığınız ile oynamayacağını ya da vücudunuza uyum sağlayacağını nasıl anlarsınız. Silikonların vücudunuz için uyumlu olmasını sağlamak istiyorsanız vücudunuzdan alınan parçalar ile geliştirilen silikonları kullanmanız gerekmektedir. Bunun yanında silikonlar için kullanılan yapılar her zaman farklıdır. Doktorunuz eğer fiyat farkını azaltmak için silikonun kalitesinden ödün verirse bu maalesef sizin için hiç ama hiç iyi olmayacaktır. Çünkü silikonlar vücudunuzda uzun süre hatta yıllarca kalacağı için kaliteli olmalıdır. Silikon ameliyatı yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır ki zaten bunlar uzman doktorunuz tarafından dikkate alınır.

 

Silikonların kalitesi kadar önemli olan bir başka nokta ise şeklidir. Eğer silikon damla şeklinde ise zamanla yapısı bozulacaktır. Her ne kadar insan vücudu ile uyumlu olsa bile önemli olan meme içerisinde oynayacak olan silikonun zamanla şekil değiştirerek meme kenarlarına ya da memenin üst bölümlerine taşınmasına neden olabilir. Yuvarlak silikon ise memenin her bölgesine eşit oran da dağılır. Ancak yer çekiminin etkisiyle birlikte memenin alt kısmı daha dolgun görünür ve zamanla kayma olsa bile damla silikon gibi tek bir nokta da toplanma olmaz. Aslında damla silikon ne kadar faydalı olarak görünse de yuvarlak silikon daha faydalıdır.

There are currently no comments.