Günümüz şartlarında firmaların internet dünyasında var olması yeterli değildir. En azından bu bir başarı göstergesi değildir. Sıkı bir rekabete sahne olan internet ağı içerisinde yer alan web sitelerin birbirlerine üstün gelme mücadelesi, bu sanal sayfaların çok daha ciddi çalışmalar ile desteklenmesini zorunlu kılıyor. Çeşitli internet projeleri ile desteklenen web siteleri daha geniş kitlelere ulaşarak, bu rekabette gözle görünür bir başarı elde ederken, kendi haline bırakılan web siteleri zamanla gerilemeye mahkum oluyor. Yani herhangi bir firmanın bir web sitesine sahip olması artık kafi değil! O sitenin canlanması, aktifleşmesi, popülerlik kazanması ve dolayısıyla arama motorlarında daha üst sıralarda yer alması gerekiyor. Bu da sadece seo çalışmaları ile mümkün hale gelebilir.

Bu aşamada en çok merak edilen konulardan biri de seo fiyatları ve bu fiyatları belirleyen etmenlerdir. Konuya yabancı olan firmalar genellikle şirketlere e-mail yolu ile ulaşıp fiyat isterler. Oysa web sitesi kısa bir incelemeden geçmeden hiçbir şirketin ezbere fiyat vermesi mümkün değildir. Profesyonel bir çalışma sistemine sahip olan şirketler web siteniz ile ilgili bazı ön çalışmalar yaptıktan sonra size net bir rakam bildirirler. O rakam çalışma esnasında asla değişikliğe uğramaz. Bu nedenle daha ayrıntılı bir görüşme yapmanız ve ardından seo uzmanlarından fiyat istemeniz çok daha doğru olacaktır.

Web sitenizin bu tarz çalışmalara uygun olup olmadığı da seo fiyatları konusunda belirleyici olabiliyor. Bu çalışmalara ne kadar müsaade eden bir web sitesine sahipseniz ödemeniz gereken ücret de o kadar azalacaktır. Bunun yanı sıra siteniz için daha önce yapılan çalışmalar da oldukça önem arz ediyor. Rakiplerinizin sizin sıralamanıza izli müdahalesi olarak da adlandırılabilen anti seo çalışmalarına maruz kalmış olan web sitelerini yükselişe geçirmek çok daha ciddi bir proje ile ancak mümkün olabilir. Bu da bütçeyi zorlayacaktır. Ancak hatasız bir seo geçmişi olan web sitelerinde durum tersine dönüyor. Minimum uğraş ve rakamlar ile bu hizmetlerden maksimum verim alabiliyorsunuz. Elbette  tamseo.com.tr gibi profesyonel bir ekip ile anlaşmanız şart!

There are currently no comments.