Her rengin kendi içerisinde bir enerji barındırdığını biliyor muydunuz? Renklerin sahip olduğu enerjiler bulundukları ortama da yansıyor. Dolayısıyla yaşam alanlarınızda nasıl bir atmosferin hakim olacağı konusunda renkler son derece belirleyici oluyor. Gözünüze hoş görünmeyen renklerin dahi bir gücü, bir enerjisi mevcut… Evinizi döşerken ve dekore derken bu enerjilerden siz de yararlanabilirsiniz. Böylece amacınıza çok daha kolay ve pratik bir yöntem ile ulaşacaksınız.

Bayanlar genellikle en çok yatak odalarının havasını değiştirememekten yakınıyor. Bu odalar dekorasyon malzemelerinin kullanımı için pek müsait değil. Çünkü genellikle evin küçük odalarından biri yatak odası olarak belirleniyor ve ancak mobilyalar konumlandırılabiliyor. Bu da bayanların dekorasyonda güçlük çekmelerine neden oluyor.

Oysa hiçbir aksesuar kullanmadan yatak odalarınızda karnaval havası estirtebilirsiniz. Mobilyalarınız son derece eski ve demode olabilir; onların odalarında bunaltıcı bir enerji sergilemelerini önleyebilirsiniz. Bunu başarabilmek için atacağınız ilk adım nevresim takımları için yenileme yapmanız olacaktır. Onların desenleri ve renkleri ortamda dilediğiniz havanın esmesine sebep olacak. İşte sizin için birkaç öneri…

Eğer yatak odanızın romantik bir ortama dönüşmesini istiyorsanız kalp desenli ve kırmızı zemine sahip nevresim takımları arasından seçim yapın. Odanızda eğer köşe alanlar boş ise birkaç mum yerleştirebilirsiniz. Ancak özellikle kalp desenlerinde aşırıya kaçmamanızda fayda var. Aksi halde nahoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eğer amacınız huzur atmosferinin hakim olduğu bir yatak odası yaratmak ise sizin favoriniz toprak tonları olmalı. Mobilyalarınızın rengi koyu ise, açık süt kahvesi ya da karamel tonlarını seçebilirsiniz. Ancak beyaz veya bej gibi açık renklerde mobilyalarınız varsa tercih yapmakta çok daha özgür davranabilirsiniz. Ancak nevresim takımlarınızda kahverengi tonlarının yoğun olarak kullanılmasına özen gösterin. Yatak odanızda yapma bitki de bulundurabilirsiniz.

Bir ya da iki adet minik saksıda yapay çiçekler ortama huzur katacaktır. Ancak bitkiler suni olmalı; çünkü uyduğunuz odada gerçek bitki bulundurmanız sağlığınız açısından pek yararlı olmaz. Son olarak modern çizgilerin yatak odanızda belirgin bir şekilde ön plana çıkmasını istiyorsanız nevresim seçiminiz mutlaka geometrik desenleri taşıyor olmalı. Bunun yanı sıra şehir manzaraları olan setleri de tercih edebilirsiniz.

There are currently no comments.