Şebeke suyunda bulunan kireç, çamaşır ve bulaşık makinalarının su ısıtıcı parçalarına yapıştığı gibi metal malzemeden üretilen peteklere de yapışır. Tortu halinde ince bir katman oluşturan kireç ilerleyen aylarda daha da yoğun bir tabaka oluşturur ve diğer maddelerin birikmesi sonucu bu tabaka balçıklaşma halini alır. Bu yoğun balçık katmanına nüfuz edemeyen sıcak su, böylelikle peteklerin dip kısımlarına ulaşamaz ve bu bölgeleri ısıtamaz. Sistem verimli çalışarak istenen sıcaklık değerine minimum yakıt tüketimiyle ulaşsa dahi, petek diplerindeki birikintilerden kaynaklı bu sorun yüzünden ısı kaybı yaşanır. Petek temizliği ekibimizin profesyonel uygulamalarıyla sorundan bir saatte ve sürpriz ödemeler de olmadan kurtulabilirsiniz. Yıkama makinaları kullanarak temizlik işlemini kapalı devre yapan tesisatçılarımızın petekleri sökmesine gerek olmadığından, petek temizleme sırasında zemine çamurlu sular da akmaz. Kireç birikintisi temizlenmediği müddetçe ısı kaybı günden güne biraz daha artacak ve peteklerin ömrünü de kısaltacaktır.

Petek diplerinde ve tesisatta biriken kirecin en kolay yoldan temizlenmesi için kullandığımı makinalar, özel üretim sistemler olduğu için tesisata zarar vermeden ve metal yüzeylerin havayla temas etmesine izin vermeden temizleme yapar. Sisteme bağlandıktan sonra önce özel bir kimyasal ürün uygulayan bu petek temizleme makinaları, bu temizlik ürünü sayesinde petek diplerindeki tüm birikintilerin çözülmesini sağlar. Yalnızca su kullanarak temizlenemeyecek kadar yoğunlaşmış birikintilerin parçalanması için özel kimyasal ürünler kullanan petek temizliği servisimiz, bu kimyasallarla katılaşan birikintileri parçalayarak yıkama makinalarının durulamasıyla tüm petek içlerinin temizlenmesini sağlar. Kapalı devre olarak yapılan bu temizlik işlemi sayesinde petek içlerindeki metal yüzeyler havayla temas etmemekte, paslanma sorunu yaşanmamaktadır. Yoğun bir tabakaya dönüşen pisliği bile kısa sürede çözebilen bu özel kimyasal ürünün uygulanmasının ardındansa yıkama makinalarımız çift yönlü durulamaya geçer. Suyun yönü sürekli değiştiği için petek içlerinde çalkalama etkisi oluşturan yıkama makinalarımız sayesinde peteklerde temizlenmeyen yüzey kalmaz.

Isıtma sisteminizden yüksek verimle ve asgari harcamayla yararlanmak için petek temizliği servisimizden hemen randevu alın. Kışa girmeden önce petek temizliğini yaptırarak, günlerce aralıksız kullanacağınız ısıtma sisteminizden kış sonuna kadar ekonomik ve konforlu bir şekilde yararlanabilirsiniz. Servis ekibimiz işini profesyonel bir anlayışla yapan ve senelerin uzmanlığına sahip çalışanlardan oluşmakta, siz değerli müşterilerimizeyse hafta içi sonu demeksizin kesintisiz olarak servis hizmeti sunmaktadır.

 

There are currently no comments.