Petek temizleme fiyatları, temizleme işleminin süresi ve kullanılacak materyallere göre belirlendiğinden ortamdaki petek sayısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ortalama büyüklüğe sahip olan bir evde yaklaşık 5-6 petek bulunur. Bunun yanı sıra, peteklerin çok kirli olması da bazı durumlarda fiyatın artmasına neden olabilir. Çünkü temizlik işlemi sırasında kullanılan kimyasal temizleyici bu oranda belirlenir.

Ortalama büyüklükteki bir ev için petek temizliği fiyatı yaklaşık 150 TL’dir. Petek temizleme uygulaması sırasında hem peteklerin temizliği hem de kombi filtresinin temizliği yapılır. Ayrıca peteklerin havası da alınır. Büyük oranda ısı verimliliği sağlayan petek temizliği sayesinde, doğalgaz faturaları kısa sürede düşer. Dolayısıyla petek temizliği işlemleri hem hızlı ve nitelikli ısınmayı hem de doğalgaz giderlerinin düşmesini sağlar. Temizlenen radyatörlerde ısınma süresi ve niteliği kısa sürede artacağından verimlilik açısından önemli bir yarar oluşur.

Petek Temizleme Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İş yeri, ofis, fabrika gibi kombi ve peteklerle ısınan tüm alanlarda petek temizleme işlemleri yapılabilir. Petek sayısı, peteklerin durumu ve ortamın büyüklüğüne bağlı olarak petek temizliği fiyatları değişebilir. Özellikle çok sayıda peteğin bulunduğu ve hacim bakımından büyük olan alanlarda ısınma için etkili çözümler geliştirmek oldukça önemlidir. 200 metrekareden daha büyük alanlarda nitelikli şekilde ısınma sağlamak için peteklerin düzenli olarak temizlenmesi şarttır. Temizlik işlemi yapılmaması durumunda, peteklerin yalnızca bir kısmının ısınması, bazı peteklerin çok az ısınması ya da hiç ısınmaması veya peteğin alt ve üst kısımlarının eşit biçimde ısınmaması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Su dolaşımının zaman içerisinde yol açtığı kir nedeniyle oluşan ısınma problemlerine etkili çözümler getirmek için petek temizleme yaptırılması şarttır. Petek temizleme ücreti, uygulamayı yapan firmanın kalitesine göre de belirlenebilir. Bu nedenle hizmet alırken ücret odaklı olmak yerine niteliğe ve güvenilirliğe önem vermek gerektiği unutulmamalıdır.

There are currently no comments.