Klimaların dur durak bilmeden çalıştığı, yaşam alanları ile çalışma ortamlarını yaşanabilir bir hale getirdiği yaz günlerinde yaşanan arızalarda artık ilk başvurulan yer internet oluyor. İnternet üzerinden uzman ve müşteri memnuniyetine önem veren bir klima servisi bulmak ise tahmin edilenden daha zor olabiliyor. Her internet sitesine ilan veren servise güvenemeyen kullanıcılar için artık bu hizmetlerle profesyonel olarak ilgilenen ve kullanıcılarına en kaliteli servislere zahmetsizce ulaşma imkanı sunan siteler de bulunuyor. Bu sitelerde şehre ve servis ihtiyacına göre birçok farklı servis ilanına ulaşılabiliyor ancak farklı olarak bu servisleri daha önce hizmet alan kullanıcıların yorumlarına ya da puanlamalarına göre değerlendirmek de mümkün oluyor.

Klima servisi aramayı ciddi manada kolay ve en önemlisi de güvenilir bir hale getiren bu uygulamada, kullanıcılar site üzerinden iletişime geçerek hizmet aldığı servislerin sayfasına yorum yazabiliyor. Ayrıca kullanıcıların hizmet aldığı servisleri hizmet kalitesine ve memnuniyetine bağlı olarak değerlendirmesi ve puanlaması da mümkün oluyor. Site kullanıcılarının yaptığı yorumlar ya da yaptığı puanlamalar, ilan sahibi olan servis tarafından değiştirilemiyor ve her zaman servis sayfasında kalmaya devam ediyor. Bu da kullanıcıların servisleri hizmet kalitesine göre değerlendirmesi açısından çok büyük bir avantaj sağlıyor. Hizmet aldığı servis hakkında olumsuz yorumlar yapan ve aldığı hizmette yaşadığı sorunları anlatan kullanıcılar sayesinde, herkes servisleri müşterilerine sunduğu hizmetlere göre değerlendirebiliyor.

İnternet üzerinden servis bulmayı kolaylaştırmanın da ötesinde en kaliteli servislere doğrudan ulaşma imkanı sunan bu sistem, tüm bunların dışında servislerin kullanıcıları aramasını da sağlayabiliyor. Kullanıcı site üzerinden birden fazla servis seçebiliyor ve kısa süre içinde seçti tüm servisler kullanıcı arıyor. Servislerle arıza ya da bakım ihtiyacını izah eden ve bu doğrultuda servisten fiyat alan kullanıcı, farklı servisler arasından en uygun fiyat veren firmayı rahatlıkla tercih ediyor. Ayrıca acil durumlarda birden fazla servis seçerek, en kısa süre içinde arızaya müdahale edebilecek servisi seçmek de mümkün oluyor. Hizmet alan kullanıcı ise daha sonra tekrar siteye giriyor ve bu defa kendisi servis hakkında yorum yazıyor.

There are currently no comments.