Bebeklerin dünyaya gelmesiyle birlikte dünyadaki en büyük mutluluklardan biri tatma şansını yakalayan çiftler, bu bir ömür boyu unutulması mümkün olmayan mutluluğu tüm çevresiyle paylaşmak ister. Paylaşıldıkça daha da artan bu özel mutluluk, çiftin tüm akrabalarının ve dostlarının bebeği görmek ve çiçeği burnunda anne babayı tebrik etmek istemesine sebep oluyor. Bu bebek tebriklerinde insanlara ikram edilen bebek şekeri ise doğum sonrasında zaten yeterince yorgun düşmüş annenin yorulmak zorunda kalmamasını sağlar. Doğumdan aylar öncesinde başlayan zorlu hazırlık temposu doğumla birlikte annenin bitkin düşmesine sebep olduğundan, doğum tebrikleri için de mümkün olan en pratik çözüme başvurulur. Bu pratik çözümlerin başında gelen bebek şekeri, çiftin hem en kolay hem de en ekonomik şekilde tebrike gelen insanlara ikramda bulunmasını sağlamaktadır.

Bebeklerin dünyaya gelişini kutlamak için verilen mevlütlerin sonrasında da tüm misafirlere dağıtılan bu şekerlerde magnetli tasarımlar da yaygın olarak tercih ediliyor. Buzdolaplarının üzerinde sevimli bir süs eşyası olarak saklanan bu magnetli modeller, kimilerinin de kombilerinin üzerinde hatırasını sürdürüyor. Farklı tasarımlarla sunulan bu şekerlerde kız ve erkek bebeklerin sevimli figürleri kullanıldığı gibi melek biblolarını andıran modeller de bir hayli fazla talep görüyor. Kelebek figürleri veya uğurböceği temalı tasarımların da bulunduğu bu şekerleri üreten firmalar, tüm çiftlerin bütçesi ve beğenisi doğrultusunda uygun bir tasarım bulmasını sağlıyor. Online kataloglar sayesinde hiç zahmete girilmesine gerek kalmıyor ve birkaç tıkla istenen şeker modeli sipariş edilebiliyor. İnternet üzerinden online sipariş kabul eden firmalar genellikle birkaç gün içinde çiftin istediği şekerleri kapıdan teslim almasını sağlıyor. Ayrıca bu firmaların arasında şehir içi acele siparişlerde özel kurye ile hızlı gönderim yapanlar dahi bulunuyor.

İnternet üzerinden şeker siparişi vererek doğum tebriklerine hoş bir sürpriz katmak isteyen çiftlerin tercih ettiği firmayı da iyi belirlemesi gerekir. Üretimin kalitesiz malzemelerle yapılması halinde büyük bir hevesle masraf yapılarak satın alınan ve minik bebeğin doğumunun hatırası olan bu çok özel şekerlerin kısa sürede bozulması söz konusu olabiliyor.

There are currently no comments.