Genç çiftlerin evlilik hazırlıkları boyunca en çok zorlandıkları konuların başında nikah şekeri geliyor. Akıllarındaki şeker tasarımını mevcut modeller arasında göremeyen çiftler kişiye özel tasarımlara yöneliyor. Ancak bu tür modeller için ödenmesi gereken ücret bir hayli artabiliyor. Hazırlık bütçesini zorlayan rakamlar ile ödeme yapmak istemiyorsanız bazı önemli hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle tercihte bulunmadan önce çok sayıda firmanın kataloglarını incelemek yerine internette kısa bir araştırma yapabilirsiniz. Böylece birkaç dakikanızı ayırarak onlarca modeli inceleme fırsatını yakalamış olacaksınız. Seçtiğiniz modelin siparişini internetten online olarak da verebiliyorsunuz. Bu durumda siparişinizi planladığınız tarihten daha erken bir dönemde vermelisiniz. Zira sipariş verdiğiniz firma şayet farklı bir şehirde hizmet veriyorsa, seçtiğiniz şekerler hazırlandığında size kargo ile ulaştırılacaktır. Birkaç iş günü sürebileceği için ne kadar erken sipariş verirseniz sizin için o kadar iyi olur.

Özel tasarımların bazılarının hazırlanması diğer modellerden daha uzun sürebiliyor. Bu yüzden ayrıntılı süslemeleri olan modeller arasından bir seçim yapan çiftlerin firma yetkilisi ise hazırlık zamanı konuşması gerekiyor. Son yıllarda nikah şekeri modellerinin üzerinde sadece isim ve nikah tarihi yazmıyor. Bazen konuklara düğün veya nikah törenine katıldıkları için küçük bir not ile teşekkür edilebilirken, bazen anlamlı bir söz nikah şekerine iliştirilebiliyor. Ancak boyut olarak çok küçük bir model tercihinde bulunanların sadece isim ve tarih yazısına onay vermelerinde fayda var. Aksi halde şeker tasarımları yazıların gölgesinde kalabiliyor. Boyut olarak daha büyük model seçimi yapanlar, yazılar konusunda daha özgürce davranabiliyor.

Dikkat edilmesi gereken bir başka husus da şekerlerin tazeliğidir. Her ne kadar konukların büyük çoğunluğu katıldıkları davetlerde ikram edilen şekerleri açıp tadına bakmak istemese de çocuklar için bu şekerler çok cazip olabiliyor. Çocukların şekerleri yemek isteyeceklerini göz önünde bulundurarak kullanılan şekerlerin mutlaka taze olmasına dikkat edilmelidir.  Tüm bunlarla birlikte şekerlerin renkleri ile zıt olan bir rengi taşıyan sepetler ile sunum yapılması, tasarımların daha şık görünmesini beraberinde getirebilir. Çok yoğun bir şekilde süslenmiş sepetleri kullanmaktan kaçının.

There are currently no comments.