Çoğu yetişkin hobiden ziyade bir tutku olan kumandalı helikopter, yeni teknolojiler sayesinde gerçeklerini aratmayan özelliklerle birlikte sunuluyor. Basit kontrollerin oldukça geride kaldığı günümüzde artık sınırsız hareket kabiliyeti, 20 metre ve üzeri irtifadan kontrol, kamera ile görüntü, 15-20 dakika arası uçuş mesafesi gibi özellikler birçok oyuncak helikopter için sıradan özelliklere dönüştü. 5 Mega Piksel çözünürlüğe sahip kameraları ile yüksek kalitede video kaydı yapabilen ve fotoğraf çekebilen yeni nesil helikopterler, üzerinde bulunan Flaş bellek sayesinde çektiği resimlerin bilgisayardan kolayca görüntülenmesini sağlıyor. Güç elektrik motoru tarafından üretiliyor olmasına rağmen bu oyuncaklar yetişkinleri dahi tatmin edecek ve kendilerinden beklenmeyen hızlara ulaşabiliyor.

Kumandalı helikopter tutkusu, üreticilerin modern teknolojilerden daha fazla yararlanması ile daha da eğlenceli bir hale geliyor. Entegre kameraları ile havadan resim çekebiliyor, hızlı hareketlerde dahi video kaydı yapılabiliyor. 2 GB ve isteğe göre daha da fazla depolama alanı sunan Flaş bellekler ile tüm uçuşun kayıt altına alınması da mümkün. Entegre kamera özelliği oyuncak helikopterlerin daha da farklı bir eğlenceye dönüşmesini sağlıyor. Daha dayanıklı ve hafif malzemelerin kullanılması ile birlikte daha da yüksek irtifalara çıkabilen oyuncak helikopterlerin neredeyse tamamı en az 10 metre yüksekliğe ulaşabiliyor. Daha gelişmiş modeller 20 metre üzerinde de çıkabilirken, kumanda da yapılan geliştirme çalışmaları sayesinde 30 metre irtifadan kontrol de sağlanabilmektedir.

Boyutlarından beklenmeyecek kadar yüksek manevra kabiliyetine sahip olan bu yeni nesil kumandalı helikopter modelleri, stabil tasarımları ile havada sorunsuz bir şekilde uçabiliyor. Kumanda kontrollerinde de birçok değişiklik yapılarak, helikoptere istenen her harekete anında cevap vermesi sağlanabiliyor. Bu kadar farklı özelliğin bir araya geldiği helikopterlerin elektrik enerjisini de iktisatlı olarak kullanması oldukça sevindirici bir haber. Zira 15 dakika civarında kullanım imkanı sağlayan modeller, güç kaybı sebebiyle uçuştan çok şarj aleti başında zaman geçirilen günleri tarih olmasını sağlıyor. USB kabloyla bile şarj edilebilen bu oyuncaklarla açık alanlarda uzun saatler boyunca eğlenceli vakit geçirilebilir.

There are currently no comments.