1908 yılından bu yana uzanan hikâyesiyle başlayan anneler gününün günümüzde de önemli bir yeri var. Hikâye kaybettiği annesini anmak için Amerikalı Anna Jarvis ile ortaya çıkıyor. Annelerin çocukları için yaptığı fedakârlıkları ve sevgiyi tek bir günde anlatılmak mümkün olmasa da, anneler günü adı altında böyle bir günde annelerimize hediyeleri eksik etmemeliyiz.  Büyüyüp gelişme sürecinde büyük bir rol oynayan anneler, anneler günü hediyeleriyle oldukça mutlu olacaklardır. Onlar için mutfak eşyası almaktan ötesinde bir şey almanızı öneririz. Hem bu klasiklikten uzaklaşırsınız hem de annesine kendisini özel hissedeceği bir hediye vermiş olacaksınız. Mutfak eşyasının anneye özel bir hediye olduğu düşüncesi ortadan kalkmalı. Çünkü mutfak eşyası anneye değil, eve alınmış bir hediye olmaktadır.

Annenizin hoşuna gideceği zarif ve belki kullanırken mutlu olacağı bir anneler günü hediyesi öneririz. Türkiye’de mayısın ikinci haftası kutlanan Anneler Günü, tüm dünyada farklı günlerde kutlanıyor. Anneler için özel kutlamalar, etkinlikler ve eğlenceler düzenlendiği de oluyor. Anneler de hiç kuşkusuz bu günü çocuklarıyla birlikte geçirmek isteyeceklerdir. Bu yüzden sürpriz bir hediyeyle, buna öpücük ve sarılmayı eklediğinizde anneleriniz çok mutlu olacaklardır. Onların ninnileri haricinde uyuyamadığımız, belki de onların kokusu olmadan uyuyamadığınız çocukluk zamanlarınızı düşünün. Aslında herkesin annesiyle arasında asla kopmayan ve her an büyüyen bir bağ vardır. Annelerin değerini unutma eğiliminde olan bir dünyada yaşıyoruz. Annelere gereken saygı gösterilmiyor ve çoğu zaman onları ihmal ediyoruz. Bu yüzden sürpriz bir hediyeyle, o günü tamamen annenize ayırmanızı öneririz.

Bırakın bu sefer şımartılan anneniz olsun. Tabii ki annenize de varlığınızdan daha büyük bir hediye yoktur. Anneniz, sizi dokuz ay boyunca taşıyan ve size yaşam veren kişidir. Hayatta en zor anlarınızda, en yalnız en kötü hissettiğiniz zaman kolları açık olarak sizi bekleyen tek kişidir. Yol göstericidir, koruyucu meleğinizdir. Herhangi bir desteğe ihtiyacınız olduğunuzda sizi asla geri çevirmez. Büyümenizde ve başarınızdaki etkisiyle bu Anneler Günü’nde annenizi şımartın. Çünkü siz onun gurur kaynağısınız.

There are currently no comments.