Artık doğalgaz tesisatının bulunduğu kentlerde hemen her evde kombi bulunuyor. Son derece pratik bir kullanım sunmasının yanı sıra ekonomik bir şekilde ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılıyor olmaları be cihazları pek çok cihazdan çok daha avantajlı kılıyor. Minimum gider ile maksimum verim elde etmenin çoğu zaman tek yolu kombiler oluyor. Son derece kaliteli üretimler yapan bir firmanın en son modellerinden birini satın aldığınızda uzun süre herhangi bir sıkıntı yaşamadan cihazlarını kullanabiliyorsunuz. Ancak cihazlarınızın kışın ortasında sorun çıkarmasını istemiyorsanız bakımlarını da ihmal etmeden ve hiç vakit kaybetmeden yaptırmanız gerekiyor. Her ne kadar hem üretici firmalar hem de kombi servisi yetkilileri tarafından bakımın ne kadar mühim olduğu her fırsatta dile getiriliyor olsa da maalesef kullanıcılar halen bu konuda ihmalkarlık yapabiliyor.

Öncelikle bilmeniz gereken durum; cihazlarınızın kaliteli olmasının bakıma ihtiyaçlarının olmadığı anlamına gelmediğidir. Bir diğer önemli husus da cihazların uzun süre kullanılmamış olmasının da bakıma ereksinim duymadıkları anlamına gelmediğidir. Kombilerin markasına, çeşidine, modeline ve kullanım sıklığına bağlı olmaksızın, bakımlarının düzenli periyotlar halinde yapılması gerekiyor. Çünkü ısı yüzeylerinde meydana elen kirlenmeler veya filtre gözeneklerinde tozlar ya da partiküller nedeniyle meydana elen tıkanmalar, aile bireylerinin hayatını riske atan sorunlar oluşmasına sebebiyet verebilir. Zira bakım işleminin en önemli aşaması da hem cihazların iç bölümünün hem de baca ve baca çıkış bölümlerinin temizliğidir. Ancak bu işlemlerin kesinlikle uzman isimler tarafından yani kombi servisi yetkilileri tarafından yapılması gerekiyor. Aksi halde cihazlarınızda çeşitli arızaların meydana gelmesine neden olabilirsiniz. Bu da büyük masraflar anlamına gelir.

Hatta temizlik ve bakım işlemi yapmak için cihazlara bilinçsiz bir şekilde müdahale eden kullanıcılar maalesef cihazların kullanılamaz hale gelmesine de neden olabiliyor. Bu nedenle hem bakım veya temizlik gerektiğinde hem de çeşitli arızalara meydana geldiğinde asla cihazlarınıza gelişigüzel müdahalelerde bulunmamalısınız. Bir diğer önemli husus da cihazlarınızın montajıdır. Bu konuda da uzmanlardan yardım almanız çok büyük önem taşıyor. Çünkü cihazların yanlış yerlere yanlış yöntemlerle monte edilmesinden kaynaklı pek çok sıkıntı yaşayabilirsiniz.

There are currently no comments.