Peteklerin tam olarak ısınmaması, kombinizin bakımı düzenli olarak yapılsa ve sistem verimli şekilde çalışsa bile enerji kaybına yol açar. Bu enerji kaybı kış boyunca daha fazla doğalgaz kullanılmasına ve dolayısıyla daha yüksek faturalarla karşılaşmanıza karşın bir türlü konforlu bir şekilde ısınamamanıza sebep olur. Özel yıkama cihazları ve kimyasallarla peteklerinizi sökmeye gerek bırakmayan merkezi sistem, kat kaloriferi ve kombi petek temizliği hizmetlerimiz, bu problemin oluşmadan önlenmesini ve kışı rahat bir şekilde geçirmenizi sağlar. Makinayla yapılan petek temizleme işleminde kullanılan NanoClean Kombi özel bir kimyasal karışım olup, peteklerin içindeki bütün kireç tortularının ve pisliğin “tamamen” temizlenmesini sağlamaktadır. Bu temizlik işlemi sayesinde petekler maksimum şekilde ısınır ve daha az doğalgaz enerjisi harcanırken, ev ve işyerinizde daha konforlu şekilde ısınırsınız.

Uzman ekiplerle ev ve işyerinizin her yerini kirletip batırmadan gerçekleştirdiğimiz kombi petek temizliği işlemi, NanoClean Kombi isimli özel kimyasallar ve özel olarak peteklerin içinin yıkanması için tasarlanmış olan cihazlarla gerçekleştirilir. Bu özel kimyasal sayesinde hiçbir artık kalmadan peteklerin içindeki şebeke suyundan kaynaklanan kireç ve balçıklaşmaya sebep olan çamur kolayca temizlenir. Kullanılan petek temizleme cihazları petek içlerini yıkarken suyu çift yönlü olarak iletmekte, bu da çalkalama etkisi oluşturarak tüm kalıntıların tahliye edilmesine olanak tanımaktadır. Üstelik bu kombi petek temizleme uygulaması için peteklerinizin tesisattan sökülmesine, zemine çamurlu suların akmasına, işlemin saatlerce sürmesine, işlemin tamamlanmasından sonra her yeri temizlemenize gerek kalmaz.

Peteklerin düzenli temizlenmesi ne kadar önemliyse bu işlem için profesyonellerden hizmet almanız da aynı öneme sahiptir. Zira basit bir işlem olmayan bu temizlik işleminin alelade ekipmanlarla yapılması ve hizmeti konunun uzmanı olmayan, amatör kişilerin vermesi durumunda peteklerin ömrü kısalacağı gibi ısıtma sisteminde geniş ölçekli arızalar yaşanabilir. Özel olarak peteklerin korozyondan korunmasını sağlayacak şekilde yıkama yapmak üzere tasarlanmış makinaların kullanılması gereken petek temizliği işleminde kullanılan kimyasal maddeler de bu iş için geliştirilmiş olmalıdır. Aksi halde yarardan çok zarara yol açacak bir işleme dönüşen petek temizlemeden kısa süre sonra ısıtma sisteminizde arızalar meydana gelebilir.

There are currently no comments.