Boğazda şık bir akşam yemeği yemek için bile astronomik meblağlar harcanırken, bu harcamanın karşılığında ne alındığı ise önemli bir soru. Hafta sonlarının gelmesiyle birlikte İstanbullular şık mekanlara giderek, haftanın yorgunluğunu üstünden atmak istiyor ve akşam eve daha da yorulmuş olarak dönüyor. Gidilen mekanlarda kalabalıktan birbirini duymakta zorlanan, yediği yemekten bir şey anlamayan ve tüm bunlar için yoğun bir trafiğe katlanmak zorunda olan kent sakinleri farklı alternatiflere yönelmiş durumda. Bu aktivite alternatiflerininse ilk sırasında boğaz turu organizasyonları geliyor. Pek çok İstanbullunun eğlenmek, dinlenmek ve stres atmak için tercih ettiği aktiviteler için yaptığı harcamanın çok daha azıyla faydalanabileceği bu boğaz turları zamanın çok daha keyifli şekilde değerlendirilmesini sağlıyor.

Farklı beklentilere yanıt verebilecek kadar esnek bir organizasyon seçeneği olan bu turlar, kimi zaman boğaz sularında İstanbul’un en güzel manzarasına karşı kahvaltı yapılmasını kimi zaman da iş toplantılarının farklı ve prestijli bir ortamda geçmesini sağlıyor. Düğün ve nişanları için ancak ve ancak vasatın biraz üstü olarak değerlendirilebilecek mekanlar için bile binlerce lira harcama yapan çift ve aileler, tüm davetlilerine hayatı boyunca unutamayacağı bir gün yaşatmak için çok daha uygun fiyatlarla tekne kiralayabilir. Kiralanan bu teknelerle akşam saatlerine boğaza açılan davetliler güneşin batışını boğaz sularından, İstanbul’un efsaneleşen manzarasına karşı izliyor. Sonrasında düğün ve nişan eğlencelerine geçilirken, organizasyon firmaları canlı müzik ve yemek gibi seçenekler de sunabiliyor.

Kiralık tekne konusunda onlarca farklı seçenek bulunurken, daha küçük ölçekli özel organizasyonlar için lüks motor yatlarla da boğaz turu hizmetleri sunuluyor. Lüks motor yatların iç dekorasyonunda kelimenin tam manasıyla ev konforu sağlanırken, paradan kaçınılmayan bu yatlarla boğaz turuna çıkmak apayrı bir keyif oluyor. Evlenme teklifinde bulunmak için kısa süreliğine kiralanan motor yatlar, kimi zaman da samimi arkadaşlarla boğaza açılarak doğum günü partileri yapmak için tercih ediliyor. Farklı organizasyonlar tercihlerinde turun kişiselleştirilmesini sağlayan firmalar ayrıca geniş teknelerle makul bir bütçe ayırarak, birkaç saatliğine boğaz turu yapma imkanı da sunuyor.

There are currently no comments.