Uygun fiyatlarla sunulan Boğaz turları son zamanlarda yükselen bir trend olarak birçok farklı organizasyon için tercih edilmeye başlandı. Özel motor yatlarla romantizmin hat safhada yaşandığı kısa Boğaz turlarından şirket kokteyllerine, bayi toplantılarından nişan ve düğün organizasyonlarına kadar Boğaz turu keyfinden farklı amaçlar doğrultusunda yararlanmak mümkün. Amaç her ne olursa olsun şu bir gerçek ki, bu Boğaz turları hem kentin içinde hem de İstanbul’un gürültüsünden olabildiğince uzakta keyifli zaman geçirme imkanı sunuyor. Yüzlerce yıllık tarihi olan köşklerden Hanedan mülklerine kadar önemli tarihi yapıların önünden geçerek İstanbul’un köklü tarihine şahitlik eden misafirler, Boğazın şairlere şiirler yazdıran manzarasının alabildiğine keyfini çıkarabiliyor.

Canlı müzik olan hemen her türlü organizasyonunun yapılabileceği büyüklükteki teknelerle de bu turlara çıkılması ve hiçbir gece kulübünün sunamayacağı ferah bir ortamda arkadaşlarla eğlenceli saatler geçirilmesi mümkün. Doğum günü partileri için tercih edilen bu turlar sayesinde İstanbul’un içinde ancak çok farklı bir konseptte eğlenmenin ayrıcalığı yaşanabiliyor. Düğün ve nişanlar için herhangi bir özelliği olmayan salonlara binlerce lira vermektense, bu tür çiftin hayatının dönüm noktası olan günlerin taşıdığı özel anlama uygun bir tur organizasyonu yapılabilir. Üstelik turun uzunluğuna, seçilen tekneye ve ekstra hizmetlere bağlı olarak düğün ve nişan organizasyonunun turla birleştirilmesi çift ve aileler için çok daha ekonomik bir tercih olabilir.

Geniş teknelerle Nisan ayından itibaren başlanan yüzme turları ise yüzlerce kişiyle birlikte havuzlarda yüzemeye çalışmaktansa denizin keyfine konforlu bir şekilde varmak isteyenlerden yoğun ilgi görüyor. Şirketlerin çalışanlarına motivasyon partileri ve özel kokteyller için tercih ettiği bu turlar, iş dünyasının sıkıcı ve kasvetli havasını dağıtarak Boğaz havasında yani ferah bir ortamda zaman geçirme imkanı sunuyor. Bayi toplantıları için de prestijli ve farklı bir konsept sunan Boğaz turları, toplantının oldukça fazla ilgi görmesini sağlamakta. Tüm bunların dışında kent hayatında yapılacak oldukça farklı ve pozitif enerjili bir aktivite sunan bu gezilere birkaç saatliğine ve üstelik son derece uygun fiyatlarla çıkmak da mümkün.

There are currently no comments.