İnsan vücudunda kendini açık açık belli eden hastalıklar olduğu gibi maalesef kendini belli etmeden sinsice ilerleyen hastalıklarda vardır. Bu hastalıkların belirtileri ufak tefektir ve anlamak neredeyse imkânsızdır. Belirtileri ufak dediğime bakmayın aslında kendileri başlı başına ölüm saçarlar. İnsanların en güçsüz olduğu anlarında belirtilerini göstererek onları daha zayıf düşürürler. Bu hastalıkların yıkımı ilk öğrenildiği zaman büyüktür. Ancak daha sonra kendinizi toplayıp toplamamak size kalacaktır. Kendinizi toplayıp mücadele etmeye karar verirseniz kazanırsınız eğer kendinizi bırakırsanız mağlup olursunuz.  Bu hastalığa mağlup olmanızı eminiz kimse istemez. Bu yüzden ayakta durmaya çalışarak hastalığı atlatmayı denemenizi öneririz.

Bu kadar kötü olan ve belirtilerinin bile genellikle son safhalarda anlaşıldığı hastalık nedir? İnsanın hiçbir sevdiğine konduramadığı eskilerin dilinde “ölüm hastalığı” günümüzdeki adı ile “kanser”. Gün geçtikçe türleri çıkıyor. Ancak teknolojinin çare aradığı ve çoğu kanser türüne de çözüm bulduğunu görüyoruz. Kanserli hücrelerin alınması ve ardından kemoterapi ile başlayan tedavi süreci, zorlu tetkikler, can sıkıcı beklemeler. İnsanlar zaten raporlarının ne zaman çıkacağını beklerken sabırlarının tamamını tüketiyorlar.

 

Son zamanlarda yaygın olarak görülen bu hastalık kadın erkek seçiyor mu? Genel olarak kanserin kadın, erkek diye bir ayrım yaptığı yok iki cinste de aynı şekilde, aynı türler görülüyor. Ancak tek bir kanser çeşidi var ki sadece kadınlarda görülüyor. Meme kanseri kadınların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Erken teşhis için harekete geçen kadınlar bu dertten belki de sadece göğüslerindeki kanserli hücre alınarak kurtulabilecekken, erken teşhis edilmeyen meme kanseri maalesef memenin alınması ile sonuçlanıyor ve bu durum kadınların meme kanserinin hiç istemediği tarafıdır.

 

Meme kanseri sonucunda kadınlar memelerinin bir tanesini belki de ikisini birden kaybediyor. Ancak daha kötü sonuçlar doğurabilecek bu kanserden bu kadar ufak bir şey ile kurtulduğunuza şükretmeniz gerekir.  Ufak diyorum çünkü artık meme aldırma operasyonu çok ufak bir ameliyat. Kanserli göğsünüzü aldırdıktan kısa bir süre sonra doktorunuz size meme estetiği yapar ve inanın kendi göğsünüzün tıpa tıp aynısını ve tam istediğiniz şekilde bulursunuz. Meme estetiği artık sizin sorununuzun çözümü.  Yeter ki derdinize çare arayın. Emin olun ki çaresiz dert yoktur.

There are currently no comments.