Makul fiyatlarla çıkılan Boğaz turları, İstanbullular arasında son birkaç senede oldukça popüler bir tercih haline geldi. Şehir stresinden kurtulmak için tercih edilebilecek aktivitelerin yükselen bir trendolan bu turlar, bireysel ve ticari organizasyonlar için biçilmiş kaftan mahiyetinde. Özel motor yatlarla çıkılan ve romantizmin üst perdeden yaşandığı konsept turlar çiftlerden yoğun ilgi görürken, yüz kişinin üzerinde kapasiteye sahip olan geniş tekneler de düğün ve nişan organizasyonları için tercih ediliyor. Şirketler de bu geniş tekneleri kiralayarak, boğazın eşsiz manzarası ve açık havada son derece keyifli motivasyon partileri düzenliyor. Şirket kokteyllerine, bayi toplantıları, iş yemekleri gibi iş dünyasına hitap eden prestijli organizasyonların da tercihe göre tekne ya da özel motor yatla yapılması mümkün.

İstanbulda yat turu konusunda artık birkaç değil, onlarca firma hizmet verdiği için İstanbulluların geçmişe kıyasla çok daha fazla tercih şansı var. Müşterilerinin çok fazla alternatifinin olması boğaz turu organizasyonu yapan şirketlerin kıyasıya rekabete girmesine ve İstanbulluların tercihi olmak adına fiyatlarını da mümkün olduğunca aşağı çekmesine neden oluyor. Tabi bu durum kent sakinlerinin işine yarıyor. Artık bu keyifli ve ayrıcalıklı turlarla keyifli saatler geçirmek için astronomik meblağların gözden çıkarılması gerekmiyor. Şüphesiz ki, nasıl bir tekne veya motor yatın seçildiğiyle organizasyonun detaylarına bağlı olarak fiyat aralığı değişiyor.

Boğazın bir eşinin daha olmadığı manzarası, denizin insana huzur veren maviliği ve açık havanın ferah atmosferinde birkaç saat geçirmek tabiri caizse İstanbullulara ilaç gibi geliyor. İş hayatında dur durak bilmeden yoğun bir tempoyla çalışmaktan yorgun düşenler birkaç saat boyunca hem bedenini hem de ruhunu dinlendirebiliyor. Şehrin kirli havasını solumak ve İstanbul’un artık kronikleşen trafik sorunu yüzünden stres küpüne dönmek zorunda kalmadan keyifli saatler geçiren insanlar, turun hiç bitmemesini istiyor. İstanbul’dan uzaklaşmaya gerek olmadan kentin tam ortasında ama yine de İstanbul’dan olabildiğince uzakta birkaç saat geçirmek, insanların yaşam enerjisini yenileyerek hayata kaldığı yerden devam etmesine yardımcı oluyor.

 

There are currently no comments.