İstanbullulara artık daha makul fiyatlarla boğaz keyfi yapma fırsatı sunan boğaz turu organizasyonlarında onlarca farklı şirket ve yüzlerce farklı tekne seçeneği bulunuyor. Kalabalıklarla birlikte boğaz sularına açılmak istemeyenler içinse özel motor yat konforunda boğaz turları düzenleniyor. Lüks bir özel motor yatla boğaz sularına açılan ve yat konforundan azami şekilde faydalanan kent sakinleri ise yanına sevdiği birkaç kişiyi alarak, boğaz gezisini kişiselleştirebiliyor. Boğaz turlarına yüz kişiyle birlikte çıkmak ile tanıdık birkaç kişiyi yanına alarak lüks bir motor yatla boğaza açılmak arasında büyük fark var, tıpkı fiyatlarda olduğu gibi. Boğaz keyfini birkaç kişiyle birlikte, lüks bir yatın ayrıcalıklı konforundan faydalanarak yaşamak isteyenlerin, gezi tercihlerine de bağlı olarak kesinin ağzını bir hayli açması gerekebiliyor.

Kalabalıklarla birlikte geniş teknelerle çıkılan boğaz turları ise kişi başı 30-40 liraya birkaç saatliğine kentin her iki yakasındaki tarihi yapıları görme ve temiz havanın keyfini sürme imkanı sunmakta. İstanbul’un tam ortasında olunmasına karşın yine de şehirden uzaklaşılabildiği için tura çıkanlar birkaç saat süreliğine dahi olsa İstanbul’un stresinden ve kargaşasından uzaklaşabiliyor. Artık geniş tekneler yazın gelmesiyle birlikte daha çok düğün ve nişan gibi kalabalık organizasyonlar için kiralanırken, bu sayede tüm davetlilerin boğaz keyfinden faydalanması sağlanıyor. Düğün ve nişana katılan davetlilerin istisnasız tamamı için hayat boyunca unutulmayacak bir anı vaat eden bu turlarda, yemek ve canlı müzik seçenekleri de sunuluyor.

İstanbul’da ancak vasat olarak tanımlanabilecek bir düğün salonu veya eğlence için mekan kiralamak için bile bütçesini zorlaması gerekenlere hemen hemen aynı fiyatlarla boğazda düğün ve nişan yapma fırsatı sunan organizasyon şirketleri, ayrıca uygun fiyatlı özel set menüler de sunabiliyor. İş gezilerinden bayi toplantılarına kadar ticaret hayatının da gözdesi haline dönüşmeye başlayan boğaz turları için hemen her bütçeye hitap eden paketler ve tekne seçenekleri bulunuyor. Fırsat sitelerine üye olarak ve sitedeki fırsatları yakından takip ederek, boğaz turlarından daha da uygun fiyat seçenekleriyle faydalanmak da mümkün…

There are currently no comments.