Dev hızla büyüyen ve milyar dolarlık bir endüstriye dönüşen e-ticaret ülkemizde de hızlı adımlarla gelişmeye devam ediyor ve kendi markalarını yaratıyor. Her gün on binlerce kullanıcının ziyaret ettiği ve bu kullanıcıların artık yarıdan fazlasının siteye mobil cihazlar üzerinden eriştiği bu alışveriş sitelerinin en ünlülerinden olan Markafoni ve Trendyol gibi markalar, yüzlerce markanın binlerce ürününe bir tıkla ve cazip fiyatlarla sahip olma fırsatı sunuyor. Üstelik bu fırsatlar Markafoni indirim kodu veya kuponu kampanyalarıyla daha da cazip hale gelirken Trendyol ve diğer markalar da firmalarla anlaşma yaparak, kullanıcılarına alışveriş merkezlerinde bulamayacağı indirimlerden faydalanma fırsatı sağlamakta. Pazarlık ederek her zaman daha ucuza almaya çalışanlar artık enerjisini pazarlık etmeye harcamıyor ve bu markaların indirim kuponlarını, kodlarını değerlendirerek ucuza alışverişin keyfini, internetin sağladığı pratiklikle birlikte yaşayabiliyor.

Mobil cihazlar üzerinden günün her anında alışveriş yapma imkânı sunan e-ticaret markaları ayrıca mobil kullanıcılara özel, kısa süreli indirim kampanyaları da düzenliyor. Kullanıcılarının siteye giriş saatlerini yakından takip eden ve her kullanıcının alışveriş için yaptığı harcamayı kaydeden bu alışveriş siteleri, günün herhangi bir anında kullanıcıyı mobil uygulama üzerinden indirimli fiyatlardan haberdar edebiliyor. Bazen birkaç saat bazense birkaç dakikalığına süren bu kampanyalar, kullanıcının hızlı davranması durumunda arzu ettiği ürüne çok düşük fiyatlarla sahip olmasını sağlıyor. Bu indirimli fiyatlar özellikle kullanıcının daha önce site üzerinden aradığı ürünler için geçerli olduğundan yani alışveriş sitesi kullanıcısının hangi ürünlerle ilgilendiğini bildiğinden, gün içinde mobil cihazlara gönderilen mesajlara çok kısa süre içinde dönüş yapılıyor ve hemen cazip fiyatlar değerlendiriliyor.

Binlerce kullanıcı olan bu alışveriş siteleri, farklı kupon ve kod siteleriyle de farklı nitelikte anlaşmalar yapabiliyor. Sitelerin tanımına yardımcı olan bu sitelerin sayısı son zamanlarda o kadar çok arttı ki, ortaya kupon sitesi veya indirin kodu sitesi gibi kavramlar çıktı. Bu sitelerde sadece tanınmış e-ticaret markalarının siteleri üzerinden değerlendirilebilecek, indirim fırsatlarına ilişkin kupon ve kodlar paylaşılıyor. İndirim kuponlar kozmetik ürünlerinden sinema biletlerine kadar internet üzerinden satın alınabilecek akla gelen gelmeyen her şey için geçerli.

There are currently no comments.