Her insanın kullandığı ve bu nedenle de temel giyim ihtiyacı olarak görülen iç çamaşırların moda rüzgarlarını arkasına alarak rengarenk modellere ev sahipliği yapması, günümüz erkeklerinin de farklı tasarım ve desenlere yönelmesini sağladı. Önyargıların birbiri ardına yıkıldığı günümüzde, kadınlar için tasarlanan farklı iç giyim modelleri erkek ürünlerini de etkiliyor ve erkekler de renkli tasarımları tercih ediyor. Giyim konusunda kadınlara çok fazla ürün seçeneği sunulduğundan, konfor ve tasarım ikilemine de düşülebiliyor. Ancak burada her zaman “kullanım” alışkanlıklarından yana tercih yapmakta yarar var.

Kadınların kıyafetleri ile uyumlu çamaşırlar alması hem şıklıklarının tamamlanması hem de daha rahat etmeleri açısından önemlidir. Düşük bel pantolon giyildiğinde iç çamaşırın da uyumlu olması gerektiği gibi, askısız bluzlar için de uygun çamaşır kullanılmalıdır. Dışardan iç çamaşırların belli olması ya da doğrudan görünmesi kıyafetlere ne kadar özen gösterilirse gösterilsin kötü bir görünüm oluşmasına neden olacaktır. Kullanıma bağlı olarak seçilen iç çamaşırlar, kadınların en azından konfor konusunda sorun yaşamayacağından emin olmasını sağlar. Yoğun bir iş temposuna sahip olan ve tüm gününü dışarda geçiren kadınlar ile ev kadını olduğu için zamanının büyük bölümünü evde geçiren kadınların iç çamaşır seçimleri de farklı olacaktır. Modern toplumda aktif bir iş temposuna sahip olan kadınlar iç çamaşırlardan şıklık kadar konfor da sunmasını istemektedir.

Erkeklerin de günlük kullanım alışkanlıklarını esas alarak iç giyim modellerine yönelmesi en “rahat” tercihin yapılmasını sağlayacaktır. Unutmamak gerekir ki, rahat olmayan çamaşırlar erkeklerin her zaman başına bela olur. Sürekli olarak rahatsızlık hissi yaratan iç çamaşırlar ile gün boyunca zor duruma düşmemek için iç giyim tercihlerinde rahatlığı ilk tercih sebebi yapmak en doğru seçim olacaktır. Rahat olduğuna emin olunan modellerin renk ve desen çeşitlerine bakılabilir, bu şekilde farklı tasarımlar tercih edilebilir. Hem kadın hem de erkekler için iç çamaşır seçerken unutulmaması gereken konulardan biri de, kesinlikle satın alınacak ürünün denenmeden alınmamasıdır.

There are currently no comments.