Moda dünyasında farklı ihtiyaçlara cevap veren “konforlu” modellere her geçen gün daha fazla yer verilirken, bu akımdan iç giyim modasının da nasibini almaması düşünülemezdi. İç çamaşırlarda rahatlık sunan modellerin en şık modellerden daha fazla tercih edilmesinde, son yıllarda yapılan araştırma sonuçlarının da etkisi büyük. İnsan bedeniyle en uyumlu tekstil malzemesinin doğal pamuk gibi “organik” ürünler olduğunun anlaşılması üzerine iç çamaşır modasında da bu yöne büyük bir eğilim oldu. Kadın erkek fark etmeden herkesin günlük kullanımda zaten pamuklu kumaşları tercih etmesi, iç çamaşır üreticilerinin de yeni sezon ürünlerinde doğal kumaşlı iç giyim modellerine daha fazla yer vermesini sağladı. Pamuklu olduğu halde son derece zarif ve estetik bir görsellik vaat eden kadın iç çamaşırları, yediden yetmişe tüm kadınların favorisi haline geliyor.

Kadınlar için oldukça renkli iç çamaşır modelleri yapılmakta ve çok ince işçilik sayesinde küçük detaylarda dahi şık sunulabilmekte. Sentetik kumaşların sunduğu dantel ve transparan etkiler göze hitap etse de, uzun süreli kullanımla birlikte bir takım sağlık sorunlarının yaşanması da mümkün. Bu nedenle günümüz kadınları günlük kullanım için pamuklu kumaşları tercih eder hale geldi. Özellikle büyük kentlerde yaşayan ve yoğun bir iş temposunda çalışan kadınlar için iç çamaşırlarda konfor önemli bir tercih sebebi haline geldi. Pamuklu iç çamaşırların beyaz ve siyah olmak üzere iki renk seçeneğiyle sunulduğu günler de haliyle oldukça gerilerde kaldı. Yabancı üreticilerin bilinen modellerinin kalitesini aratmayan yerli ürünlerin de iç giyim pazarında kolaylıkla bulunmasıyla birlikte ülkemizdeki kadınların ilk tercihi yerli üreticilerin pamuklu iç çamaşır modelleri oluyor.

Fiyat kalite açısından incelendiğinde de ödenen paranın hakkını veren doğal kumaşlı çamaşırlar, uzun süre kullanımda dahi yumuşak ve sağlıklı dokusunu koruyor. Üretici tarafından tavsiye edilen yıkama koşullarına uyulması halinde rahatlığıyla öne çıkan bu iç çamaşırların oldukça uzunca bir süre kullanılması mümkün. Gün boyunca rahatlık sağladığı için artık en az kadınlar kadar erkeklerin de boxer, slip, fanila ve atlet tercihlerini pamuklu ürünlerden yana yaptığı dikkat çekiyor.

There are currently no comments.