Hayatınızda hiç karşılaşmak istemediğiniz halde pek çok kötü sürpriz ile karşılaşabilirsiniz. İşte bu durumda sizin de hukuki platformda hakkınızı aramanız ve korumanız gerekiyor. Ancak topluma göre tam bir bilinmezlik deryası olan hukuk alanında uzmanlaşmış olmanız mümkün değil! Bu yüzden bir avukat ile görüşerek mutlaka hukuki anlamda danışmanlık hizmeti almalısınız. Bu sayede yanlış bir hamle yapmayacak ve hakkınızı yasal bir şekilde de koruma altına alabileceksiniz. Avukatlardan danışmanlık hizmeti almak için mutlaka hakkınızda açılmış bir davanın olması gerekmiyor. Yasal bir şekilde ne yapmanız gerektiğini bilemediğiniz zaman da yapmanız gereken yalnızca hukuki danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanız olacak.
Özellikle şirketler günümüzde hukuki danışmanlık hizmetlerine en çok gereksinim duyanların başında geliyor. Zira yasal yollarla haklarını koruma altına alamayan şirketler birleşme ya da ayrılma yoluna gittiklerinde çok ciddi maddi zararlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu durumda bir avukat ile görüşerek danışma hizmeti almayan şirketlerin sadece birleşme veya ayrılma sonrasında dahi iflas noktasına geldikleri biliniyor. Bu yüzden kesinlikle bu hizmetleri hiçbir şirketin hafife almaması gerekiyor. Elbette bazı önemli yasalar şirket yetkilileri tarafından biliniyor. Ancak yasaların sabit kalmadığını ve zaman zamana ek düzenlemeler ile değişime uğradığını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Yani her hamle öncesinde bir defa da olsa avukatınız ile görüşme yapmalısınız.
Yenilikler, düzenlemeler ve yasalara ilave edilen ek maddeler şirket hukuku anlamında da pek çok yeniliği beraberinde getiriyor. İşte bu yüzden seçtiğiniz avukat mutlaka şirket hukuku alanında uzman olmalıdır. Yani avukat tercihinizi de kesinlikle gelişigüzel yapmamalısınız. Hangi alanda danışmaya gereksinim duyuyorsanız o alanda uzmanlaşmış olan avukatları tercih etmeniz, bu yeniliklerin ve düzenlemelerin de gözden kaçırılmasını önleyecektir.
Pek çok avukatın gayet minimum ücretler ile danışmanlık hizmetleri verdikleri biliniyor. Bu hizmetlerden faydalanmak için yüksek rakamlar eşliğinde ödeme yapmanız gerekmiyor. Çünkü danışmanlık hizmetleri adli ya da idari yargılama aşamalarında avukatların talep ettikleri ücretlerden çok daha düşük olmaktadır. Zira yanlış bir Hamel yapmanız ya da haklarınızı koruyamamanız durumunda ödemeniz gereken ücretin çok daha yüksek olacağını düşündüğünüzde hukuki danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanızın aslında ne denli önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

There are currently no comments.