Havaların ısınması ile birlikte bazı aileler için de kabus yine başladı. Onların günlük yaşamını son derece olumsuz etkileyen evlerini istila eden haşereler oluyor. Evlerde bulunan ahşap alanlara, duvar çatlaklarına, görünmeyen karanlık ortama yerleşerek burada çoğalan haşereler aile üyelerini oldukça tedirgin edebiliyor. Böceklerden kurtulmanın en kolay ve en etkili yöntemi ise ilaçlama yapmaktır. Ancak bu işlemin kesinlikle bilinçsiz kişiler tarafından yapılmaması gerekiyor. Gelişigüzel yapılan ilaç seçimleri ve uygulamalar böceklerden kurtulmanızı sağlamayacağı gibi sağlığınızı da tehdit edebilir. Bu alanda uzman olan şirketler evlerde bu uygulamayı yapacakları zaman, çeşitli kriterleri göz önünde bulundurarak seçim yapıyorlar. Bunlar arasında evde görülen böcek türlerinde, evde yaşayan evcil hayvan olup olmadığına kadar pek çok detay bulunuyor. İşte bu nedenle sağlıklı ve etkin bir çözüm için haşerelerden kurtulma işlemini mutlaka profesyonel şirketlerin yapmasını sağlamalısınız.

Genellikle evcil hayvan beslenen evlerde tercih edilen jel ilaçlama türü oluyor. Kokusuz olan bir ilacın kullanıldığı bu yöntemde evin herhangi bir yerinde ilaç tortusu veya partiküller kalmadığı için hem çocuklara hem de evcil hayvanlara herhangi bir zarar vermiyor. Ev halkının günlük yaşamını etkilemeyen jel yöntemde kapıları ve pencereleri sıkı bir şekilde kapatmaya erek duyulmuyor. Hatta açık kalsalar dahi ilacın etkili olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda ailenin evi terk etmesine de gerek yok. İlaçlama sonrasında evi köşe bucak temizlemeye de ihtiyaç duyulmadığı için tercihler bu yönde olabiliyor. Özellikle hamam böceği ve kalorifer böceği üzerinde etkili olan metot, jel halindeki ilacı böceklerin yemesi, yuvasına dönerek orada ölmesine neden oluyor. Böcekler kendi ölülerini de yediği için, ölü böceği yiyen böcekler de ilaçtan etkileniyor. Böylece yuvadaki tüm böcekler ölmüş oluyor.

Jel ilaçlama yöntemi ile evinizde yuvalanmış olan böceklerin tamamından kurtulabilirsiniz. Ancak ölü böcekler insanların hissedemediği bir koku yayar. Bu koku dışarıdan yeni böceklerin evinize gelmesine ve yerleşmesine neden olabilir. Bu yüzden sizlere önerimiz böcekleri öldüren değil evinizi terk etmelerini sağlayan kokulu olarak adlandırılan metotları tercih etmeniz olacak.

There are currently no comments.