Günlük olarak tüketilecek olan üç bardak taze köy sütü kadınların hamilelik dönemlerinde hem kendi sağlıklarına, hem de bebeklerinin sağlıklarına büyük ölçüde katkıda bulunuyor. Hamilelik döneminde kadınlar içgüdüsel olarak çocuklarına karşı aşırı korumacı ve hassas davranırlar. Dünyaya bir canlı getirmek ve bunun içinde geliştiğini bilmek hem son derece heyecanlı bir durumken, aynı zamanda sağlığa da iki katı dikkat edilmesini gerekmektedir. Anneler ne yerse ondan beslenen bebekler için, onların oluşumlarını destekleyecek en güzel besinler doğal olanlar. Organik besinlerin, vitamin ve protein değerlerinin yüksekliği kadınlar ve bebekler için özellikle gebelik döneminde büyük ölçüde önem taşımakta.

Günde üç bardak tüketilecek olan taze köy sütü, bebeğin anne karnında daha sağlam tutunmasını sağlıyor. Sütün içerisinde bulunan vitaminler annenin vücudu tarafından sindirilip, parçalara ayrıldığında rahim duvarlarının güçlenmesini sağlayarak bebeğin daha rahat etmesini sağlıyor. Ayrıca içerdiği protein ve mineraller sayesinde anneler için hamilelikte oluşabilecek ağrıları da yarı yarıya indiren süt, kemik yapılarını güçlendirerek annelerin bebeklerini daha rahat taşımasını sağlıyor. Sütün aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi annelerin hamilelik döneminde hassaslaşan bünyeleri ve bağışıklık sistemleri için birebir doğal bir koruyucu. Bağışıklık sistemini bakterilere ve hava değişimlerine karşı güçlendirerek anneleri yakalanabilecekleri her hastalığa karşı daha dirençli hale getiriyor.

Taze köy sütü tüketimi bebeklerin anne karnında gelişim evresi içinde oldukça büyük bir öneme sahip. Bebeklerin kemik oluşumu destekleyerek güçlenmesini sağlayarak doğum esnasında oluşabilecek burkulmalara karşı bebeklerin kemik ve kas yapısının güçlenmesini sağlayarak onları daha dirençli bir hale getiriyor. Aynı zamanda bağışıklık siteminin oluşmasında da çok büyük bir öneme sahip olan süt, bebekleri doğulduklarında yakalanabilecekleri sarılık hastalığına karşıda daha dirençli bir hale getiriyor. Hem kendi sağlığını, hem de minik bebeklerinin sağlıklarını düşünen ve onları dünyaya en sağlıklı şekilde getirmek isteyen annelerin günde en az üç bardak taze köy sütü tüketmeleri gerekmektedir.

There are currently no comments.