Evlilik öncesi gelin ve damadın en keyifli hazırlıklarından biri de nikah şekeri için model belirlemektir. Çiftin hayatının en özel gününü temsil eden ve tüm davetliler dağıtılan bu şekerlerin nasıl göründüğü, çift ve ailelerin de düğün hazırlığına gösterdiği özeni gösterir. Çiftin kendinden bir şeyler katarak kendi tasarımlarını hazırlamasının da mümkün olduğu nikah şekerlerinde tasarım çoğu zaman şekerlerin dahi önüne geçmektedir. Nikaha takılan tüm davetlilerin hatıra olarak saklayacağı bir süs eşyası olduğu için özellikle önem verilmesi gereken nikah şekerleri, düğün hazırlığında belki de alelade seçeneklerle geçiştirilmemesi gereken en önemli detaylardır. Çiftin nikahından geriye kalan en özel anılardan olan nikah şekerlerinin ucuza getirilmeye çalışılması, davetlilerin de artık her nikahta görmeye alıştığı şekerlerle karşılaşmasına neden olacaktır. Sıradanlıktan uzak ve nikahın önemine yakışır bir tasarım için çiftin ve şüphesiz ailelerin nikah şekerlerine biraz daha özen göstermesi gerekir.

 

Son yıllarda birçok çiftin farklı tasarımlarla nikah davetlilerini şaşırtması üzerine nikah şekeri modellerinde de oldukça geniş bir ürün seçeneği sunulmaya başlandı. Konsept bir nikah organize etmek için birçok küçük detaya dikkat edilmesi ve her şeyin şık olması gerektiği için nikah şekeri gibi önemli bir yere sahip olan bir konu da atlanmamalıdır. Farklı seçenekler değerlendirilirken tercih sebebinin fiyattan ziyade çift için uygun olan tasarımlar olması gerekir. Beğeni toplaması için illaki de pahalı olması gerekmeyen nikah şekerlerinde küçük birkaç değişiklik ile hem herkesin beğeneceği bir ikram yapılabilir hem de çift için fazla bütçe gerektirmeyen bir çözüm sağlanabilir.

 

Nikaha katılan tüm davetlilere dağıtılan nikah şekerlerinde farklı tasarımlar arayanlar, birkaç farklı modelin beğendiği özelliklerini birleştirerek kendilerine ait bir tasarım da geliştirebilir. Günümüzde birçok firma nikah şekerlerinin tasarımında çifte sınırsız seçenek sunarken, farklı modellerde kullanılan detayların tek bir tasarımda toplanmasını da sağlayabiliyor. Böylece farklı ve tüm nikah davetlilerinin beğenisini toplayan nikah şekerleri daha kolay bulunabiliyor ve makul fiyatlarla da evlilik öncesi bütçelerin yorulmaması sağlanıyor.

There are currently no comments.