Estetik olmanın çok basit bir şekilde vücut ve yüzle ilgili sorunlardan kurtulma imkanı sunduğunun zannedilmesi, modern tıbbın bu önemli cerrahi disiplininin ne kadar geniş kapsamlı olduğunun bilinmemesinden kaynaklanıyor. Yanlış cerrahi uygulamalar neticesinde özellikle yüz bölgesinde oluşan anormallikler insanların çok ciddi psikolojik problem yaşamasına sebep olabiliyor. Üstelik bu tür sorunların giderilmesi, ilk müdahaleden çok daha zor ve bazen de mümkün olmayabiliyor. Bugün artık İstanbul’da yüzlerce plastik cerrah bulunurken, estetik cerrahi konusunda birçok farklı klinik ve hastaneden yararlanılabiliyor. İnternet üzerinden Ataşehir estetik cerrah ve diğer İstanbul ilçelerinde hizmet veren plastik cerrahlara tek bir tıkla ulaşmak mümkün. Bu pratiklik nedeniyle her yıl daha da fazla insan, yüz ve beden estetiğiyle ilgili problemlerine çözüm arıyor.

Plastik cerrahi, beden ve özellikle yüz bölgesindeki estetik odaklı sorunların tamamına memnuniyet garantili çözümler önerebiliyor. Ancak plastik cerrahinin vaat ettiği çözümlerden faydalanmak için mutlaka uzman ve deneyimli bir plastik cerraha başvurmak gerekiyor. Ayrıca plastik cerrahların kendisine başvuranlara hasta gözüyle baktığı ve dolasıyla müdahalelerde sadece işin estetik yanıyla ilgilenmediğini de unutmamak gerekir. Hastasının operasyon sonrasında istediği gibi bir vücuda veya yüze sahip olmasını düşünen plastik cerrah aynı zamanda kişinin sağlığı açısından da ideal müdahalenin yapılmasını düşünür. Bu doğrultuda en çok tercih edilen plastik cerrahi uygulamalarından olan göğüs operasyonlarında dahi hekimin tavsiyelerini kulak ardı ederek, tavsiye edilmeyen göğüs bedenlerine sahip olunmaya çalışıyor. Göğüs operasyonlarının bu şekilde bilinçsizce yapılması halindeyse göğüs bedeninden memnun kalınmadığı için yeniden bıçak altına yatılıyor ve hekimin en baştan tavsiye ettiği uygulama yapılıyor.

Estetik ameliyat olma amacı fark etmeksizin, müdahalenin sonucundan memnun kalmak için mutlaka belli bir bilinç ve bilgi ile plastik cerraha başvurulması gerekir. Bunca zahmeti çektikten ve ciddi meblağlar harcadıktan sonra sonucun hayal kırıklığı olması, hasta ile plastik cerrah arasında eksik diyalog kurulmasından da kaynaklanabilir. Doktora, müdahaleye ve sonuçlara dair tüm sorular cerrahi operasyondan önce yöneltilmelidir. En baştan sorulması gereken soruların müdahale sonrasına bırakılmaması gerekir.

There are currently no comments.