Halı yıkamak her zaman gerek ev kadınları gerekse de işletme sahipleri için oldukça büyük bir sorun olmuştur. Ev temizliği konusunda en titiz olan kadınlar dahi sıra halıların temizlenmesini geldiğinde, ciddi anlamda efor gerektiren bu işi yapmak için pek hevesli davranmayabilir. Halıların suyu emerek iyice ağırlaşması temizlik işlemlerini zorlaştırırken, bir de bu zorluğa halıların kurutulması eklenir. Suyu emdikçe daha da ağırlaşan halıların tam olarak kurutulmaması halinde küf mantarı sorunuyla karşılaşılmasına neden olur. Çankaya halı yıkama hizmeti veren firmamız, ev kadınlarından ticari işletme sahiplerine herkese profesyonel ekiplerle ve cihazlarla ekonomik hizmetler sunmaktadır. Evlerde temel ihtiyaç ürünü olarak kullanılan ve ayrıca da dekorasyon açısından önemi büyük olan halıların zahmetsizce temizlenmesini sağlayan firmamız, Çankaya halı yıkama hizmetlerini kurumsal düzeye de çıkartarak; otel, mağaza, restoran ve eğlence sektöründeki işletmeler ede akılcı temizlik çözümleri sunmaktadır.

 

Halı temizliğinin zor olmasının temel nedeni, halı ilmeklerinin çok sıkı olması ve kullanılan temizlik ürünlerinin bu sıkı ilmeklerin içindeki toz, kir ve akarların temizlenmesi için yeterli olmamasıdır. Market ürünlerinin bizzat uygulanması halinde dahi yüksek emiş gücüne sahip olan sanayi tipi vakum cihazları gerekmektedir. Ayrıca halıların mantar sorunuyla karşılaşmaması için hızla kurutulması ve nemden arındırılması da önemli olduğundan, bu konuda profesyonel çözüm almak en uygun çözüm olacaktır. Duvardan duvara halı kaplanmış geniş alanlarda halıların istendiği gibi temizlenmesi çok zahmetli ve uzun sürerken, firmamızın sunduğu profesyonel halı yıkama hizmetleri ile yorulmaya gerek kalmadan saatler içinde tertemiz halılara kavuşmanız mümkündür.

 

Özel olarak halı yıkaması için tasarlanmamış ürünlerle yapılan halı yıkama işlemleri halıların istendiği temizlenmemesine, renklerinin solmasına, daha da kötüsü halı ipliklerinin yıpranmasına ve halının yırtılmasına neden olabilir. Özel halı şampuanları ve leke çıkarıcı ürünlerle yürüttüğümüz halı yıkama işlemleri en hassas dokulu halıların dahi zarar görmeden etkili biçimde temizlenmesini sağlamaktadır. Yüksek devirli sanayi tipi vakum cihazları ile temizliğin tamamlanmasının ardındansa kuruma cihazları ile nem tamamen buharlaştırılır. Böylece kurutulan halılar birkaç saatte kullanılabilir.

There are currently no comments.