Bazı ürünler hayatımızda sürekli yer değiştirir. Birkaç yıl boyunca en trendler sıralamasında yer alırken birden hayatımızdan çıkabilir. İşte bu ürünlerden biri de duvar kağıdı modelleridir. Bundan yaklaşık olarak 10 yıl öncesinde bir hayli moda olan hemen her evin duvarlarını süsleyen bu ürünler, saten yağlı boyaların yaşamımıza hızlı bir giriş yapması ile gözden düşmüş ve kaybolmuştu. Ancak son birkaç yıldır duvarlara kağıt uygulaması yapmak yine moda olmayı başardı. Son derece zengin bir renk ve desen yelpazesinin de seçenekler arasına eklenmesiyle birlikte sadece salonlarda değil evin tüm odalarında hatta mutfak ve banyolarda dahi duvarlar kağıtlar ile kaplanır oldu.

Bayanların bu durumdan şikayetçi olduğunu söylemek pek doğru olmaz. Çünkü her yıl bahar ayında badana yapmak yerine duvarlarındaki kağıtları nemli bir bez ile silmenin çok daha kolay olması bayanların tercihlerini duvar kağıdı modellerinden yana kullanmalarını beraberinde getiriyor. Bulundukları tüm odalarda şahane bir atmosfer oluşturdukları da bir gerçek… Bu ürünleri evin tüm duvarlarına uyarlayarak salonları asil, oturma odalarınız huzurlu, yatak odalarını romantik, çocuk odalarını sevimli, mutfakları renkli, banyoları ise ferah bir ortama dönüştürebilirsiniz. Tüm bunları sağlayabilmeniz için en yeni kağıt tasarımlarına kısa bir göz atmanız yeterli olacaktır. Üretim yapan firmalar aklınıza gelebilecek her türlü tarza uygun renk ve desenleri koleksiyonları arasına eklemiş durumda. Size kalan sadece doğru oda için doğru tercihte bulunmak oluyor.

Tüm odalarınız için tercih edebileceğiniz modellerinin tamamının silinerek temizlenebilen tasarımlar olmasına özen göstermenizde fayda var. Ancak mutfak ve özellikle de banyo için seçeceğiniz modellerin kolay temizlenmesine ilave olarak aynı zamanda neme karşı dayanıklı olmaları da gerekiyor. Nemli ortamlarda kabarma veya atma yapmayan bu üretimler, pek çok firmanın tasarımları arasında yer alıyor. Satın almadan önce ürün hakkında bilgi almanız doğru tercihte bulunmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda bir rulo fazla miktarda satın almaya çalışın. Çünkü desenleri denk getirmek için bazı bölümleri keserek atmak durumunda kalabilirsiniz. Bu yüzden fazla almanız uygulama esnasında sıkıntı yaşamanızı engelleyecektir.

There are currently no comments.