Düğün, nikah ve sünnet gibi özel günler insanların hayatınsa yalnızca bir defa deneyimleyebileceği kadar özel anılara ev sahipliği yaptığı için bu organizasyonlara çağırılacak kişilere gönderilecek davetiye de özel bir tasarıma sahip olmalıdır. Uzun yıllardır süre gelen adetlerin bugün de yaşatılması ile birlikte davet için kullanılan bu tür özel tasarım ürünler, basit birer kağıt parçası olmanın çok daha fazlasıdır. Düğünlerden nikahlara tüm özel organizasyonlarda kullanılan bu davet ürünleri, gelişen baskı teknolojileri sayesinde birbirinden ilginç tasarımlara da ev sahipliği yapıyor. Baskıda kullanılan kağıdın kalitesi dahi misafirlerin organizasyon hazırlıklarına verilen önemi anlaması için önemli bir faktördür. İnternet sayesinde bu davet ürünlerinin seçimi de oldukça basit bir hale geldi. Firmalar tasarımları müşterilerinin e-posta adreslerine göndererek, seçimi daha kolay bir biçimde yapmalarını sağlıyor.

 

Matbaaların internet siteleri üzerinden yüzlerce farklı davet ürünü tasarımı sunmasıyla birlikte seçim konusunda da çok daha fazla seçeneğe sahip olunabiliyor. Düğünler için farklı konseptler arasından seçim yapılabileceği gibi, sünnetler için de özel olarak tasarlanmış modellerin seçilmesi mümkün. Özel tasarım davet ürünlerinde baskıya geçilmeden önce müşterilere tasarımın son hali de gönderilebiliyor. E-posta adresine gönderilen tasarımın onaylanmasıyla birlikte baskıya geçiliyor ve matbaalar genellikle bir gün içinde baskıyı bitirerek ürünü kargoya veriyor. Kapıya teslim olarak satın alınan davetiye, zahmete girilmeden biran önce düğün davetlilerine dağıtılmaya başlanabiliyor.

 

Sünnetlerde de davetiye dağıtmak oldukça önemli bir adet olduğundan, sünnet çocuğu ya da çocukları için oldukça geniş bir model çeşitliliği sunuluyor. Sünnet ya da düğün fark etmeden organizasyon ne olursa olsun davetlilerin organizasyon sonrasında da saklayabileceği bir unsur olduğu için davet yazılarının hatıra eşyası olma özelliği de vardır. Çağrılık olarak kullanılan bu özel tasarım davet yazılarının tasarımı ve renkleri kadar dış kapakları da oldukça önemlidir. Bu nedenle sade bir model tercih edilmiş dahi olsa çağrılığı özel bir hale getirecek küçük detaylar ve farklı renkler tercih edilebilir. Bu konuda matbaalar yüzlerce farklı tasarım sunduğundan, davet için en uygun modelin seçilmesi çok daha kolay olacaktır.

There are currently no comments.