Düğün öncesinde fotoğraf çekimi için profesyonel bir düğün fotoğrafçısı ile anlaşmak pek çok çift için gereksiz masraf gibi görünmektedir. Yaptığı işe gerçek manada gönül veren ve fotoğraf tekniklerine hakim bir fotoğrafçının kamerasından çıkan resimler ise çiftin hayatı boyunca gülümseyerek hatırlayacağı anılara dönüşecektir. Düğün fotoğrafları için çeşitli paketler sunan fotoğrafçılar ve özel firmalar, gelin ile damadın düğün gününü heyecanını erken saatlerde başlayan hazırlıklardan itibaren fotoğraflara yansıtıyor. Farklı bütçeler düşünülerek hazırlana düğün fotoğrafı paketlerine ayrıca dış mekan çekimleri de dahil oluyor. Çift için anlamı farklı olan özel dış mekanlarda düğün öncesi çekim yapılabilirken, çiftin istekleri doğrultusunda birden fazla mekan dahi kullanılabilmektedir.

Her insan için hayatının en özel ve heyecanlı günü olan bu güne dair en güzel anıları bünyesinde barındıran bir düğün albümü için işin şansa bırakılmaması gerekir. Gelinin baba evinden ayrılışında yaşanan duygusal anların resmini çeken düğün fotoğrafçısı, tıraşta arkadaşlarıyla geçirdiği keyifli zaman geçiren damadın da yanındadır. Gelinin saçının ve makyajının yapılması esnasında arkadaşlarıyla birlikte resimlerini çeken fotoğrafçı, tüm bu hazırlık aşamasını adım adım takip eder. Çift kadar çiftin aileleri ve yakın çevresinin de fotoğraf karelerine yansıdığı bu süreç, düğün hazırlığının tatlı telaşını yansıtmaktadır. Profesyonel olarak bu hizmetlerden yararlanmak için öncelikle bir şirket ile çalışmak ve çalışılan firmanın önceki işlerine bakmak gerekir.

Tüm ihtiyaçları karşılayacak kadar geniş bir teknik ekipmana sahip olması gereken düğün fotoğrafçısı ayrıca beraberinde yardım için küçük dahi olsa bir ekibe veya en azından bir asistana ihtiyaç duymaktadır. Yüksek çözünürlüklü resimlerin dijital ortamda saklanayacağı ve sosyal medya üzerinden paylaşılacağı için kullanılan kameranın da kaliteli olması gerekir. Ayrıca evlenen çiftlerin fotoğrafçısının yanında her zaman kötü olasılıklara karşı yanında “yedek bir kamera” getirdiğinden de emin olması gerekir. Yaşanan aksilikler, çiftin hayatı boyunca yalnızca bir defa yaşayacağı bu mutluluğun gölgelenmesine ve belki de en özel anların fotoğraflanamamasına sebep olacaktır. Tüm bu detaylar düşünüldüğünde profesyonellerden yardım istemek, hayalini kurulan bir düğün albümüne sahip olunmasını sağlayacaktır.

There are currently no comments.