Yaz modasının yetişkinler için tüm çizgilerinin belirlenmesiyle birlikte çocukların da anne babalarının şıklığını sürdürmesi için yüksek enerji vaat eden sıcak renkli çocuk giyim ürünleri ardı ardına mağaza vitrinlerindeki ve internet sitelerinin sanal kataloglarındaki yerini alıyor. Çocukların bitmek bilmeyen enerjisini yansıtan sıcak renklerin yaz sıcaklarında güneş ışınlarının yansıtılmasını sağlayan nötr tonlarla denge oluşturacak şekilde harmanlanmasıyla hazırlanan yaz sezonu çocuk giyim ürünlerinde kız erkek fark etmeden tüm çocukların rahat etmesine de önem veriliyor. İnce trikolar ve keten pantolonlar minik beylerin yaz gecelerinde anne ve babalarıyla katıldığı davetlerde şıklığı ile ilgi odağına yerleşmesini sağlarken, özel geceler için gri, fildişi ve toprak tonlarında son derece şık Bermuda şortlar da sunuluyor. Yetiş tonlarının erkek çocukları için vurgu rengi olarak seçildiği yaz modasında, ekose desenler de çok şık bir biçimde karşımıza çıkıyor.

 

Kız çocuklarının annelerinden bile daha şık olmasını sağlamak için pembe, turuncu, yavruağzı, pudra, şampanya, fuşya gibi tonlar kullanılıyor. Kız çocukları için yaz sezonunda en şık tasarımlarda neon renklere çok fazla yer verilirken, neon renklerin yüksek enerjisi elbiselerden taytlara hemen her yerde kullanılıyor. Taytlarıyla gün boyunca rahat etmesi sağlanan kız çocuklarının tayt rahatından gece davetlerinde de faydalanması hedefleniyor ve bunun içinde doğal taşlar ile parlak pullarla hareketlendirilmiş sıcak renkli tayt modelleri sunuluyor. Kız çocukları için aksesuar konusunda oldukça fazla seçenek bulunduğundan, neon renkli badi ve şortların dikkat çekici etkisi sevimli aksesuarlarla tamamlanıyor.

 

Erkek çocuklarına doğal pamuklu birçok farklı renkte polo yaka tişört sunulurken, kız çocukları için de pembe ve fuşya tonlarında çiçek desenlerine ev sahipliği yapan doğal pamuklu çok şık elbiseler sunuluyor. Pamuklu kumaşlar anne ve babaların çocukları için yaptığı alışverişlerin ilk tercihi olmaya da devam ediyor. Yaz sıcaklarında mantar ve bakteri kaynaklı sorunlarla karşılaşılmasına neden olan sentetik yapılı kumaşların aksine, doğal pamuktan üretilen kumaşların kullanıldığı çocuk giyim ürünleri terin bedende uzun süre kalmasını engelliyor ve çocukların kıyafetlerinin de ıslak kalmamasını sağlıyor.

There are currently no comments.