Yüzün tüm görünümünü değiştiren burun, kişinin estetik görselliğinin en önemli unsurlarındandır. Kişinin yüz güzelliğini belirleyen en önemli uzuvlardan biri olduğu için burun estetiği olmak isteyenlerin, operasyon öncesinde hekimiyle mutlaka aklına takılan her konuda görüşmesi gerekir. Burun estetiği operasyonu olan ancak ameliyat sonucundan memnun kalmadığı için büyük bir psikolojik buhran içine giren insanların büyük bölümü, operasyon öncesinde hekimle doğru diyaloğu kurmadığı için tüm bu sorunları yaşar. Doktorla hasta arasında şeffaf bir diyalog kurulamaması doktorun hasta beklentilerini tam olarak anlayamamasına, hastanınsa gerçeklikle bağdaşmayan hatalı beklentiler içine girmesine sebep olmaktadır. Bunun sonucu olarak müdahalenin sonucundan memnun olmayan kişi yeniden cerrahi müdahaleye yönelmekte, bu tür estetik operasyonlardan istenen sonucun alınması ise bazen çok daha zor olmaktadır.
Buruna yapılan cerrahi müdahalelerle; burun ucunun ve aynı zamanda burun kemerinin şeklinin, burun deliklerinin genişliğinin, burun ile üst dudak arasındaki açı ile mesafenin değiştirilmesi mümkündür. Burunun büyültülmesi ve küçültülmesi kadar karşıdan bakıldığında görülen genişliğin değiştirilmesi de kişinin yüz ifadesinin ciddi biçimde değişmesine sebep olur. Boy ile burun eni arasındaki orantıdan burun deliklerinin arasındaki mesafeye, üst dudakla burun arasındaki mesafeden açıya, burun kemerinin uzunluğundan burnun yüzdeki konumuna kadar estetik cerrahın birçok farklı unsura dikkat etmesi gerekir. www.cengizacilel.com adresini tıklayarak burun da dahil olmak üzere yüz ve genel estetik cerrahiyle ilgili tüm konularda güvenilir yanıtlara ulaşılabilir. Site üzerinden, Prof. Dr. Cengiz Açıkel gibi uzun yılların deneyimine sahip olan yetenekli bir plastik cerrahla iletişime geçilebilir.
Buruna yapılan estetik müdahaleler sonrasında kişinin memnuniyeti, doğrudan cerrahi müdahaleyi yapan doktorun bu alandaki uzmanlığına ve deneyimine bağlıdır. Deneyimli ve estetik operasyonlar konusunda bilgi olduğu kadar yetenekli de olan bir hekim, hastasıyla en başından doğru diyalog kurarak müdahale neticesinin kişiyi memnun etmesini garantiler. Aksi halde hastanın beklentilerini tam olarak anlamadan doğrudan cerrahi müdahaleye yönelmek, kişinin memnun olmadığı bir buruna sahip olmasına ve dolasıyla estetik ameliyattan istediğini alamamasına sebep olur. Bu da kişinin mutsuzluğunun, estetik müdahaleye karşın devam etmesi anlamına gelir.

There are currently no comments.