Ev ve işyerlerinde boya badana ihtiyacı doğduğunda iyi bir boyacı bulmanın her zaman zorlu bir uğraş olduğu düşünülse de, geçen seneler içinde bu durum büyük oranda değişti. İnsanların günlük alışkanlıklarını değiştiren internet, boya badana ihtiyaçlarında da herkesin iyi bir boyacı bulmak için ilk başvurduğu platform haline geldi. Google ise diğer hemen her konuda olduğu gibi, bu konuda da herkesin ilk seçimi oluyor. Tartışmaya gerek dahi yok ki, tek bir Google sorgusu ile şehre bağlı olarak binlerce boyacıya ve firmaya ulaşılması mümkün ancak mümkün olmayan; bu şekilde ulaşılan boyacıların hangisinin işinin ehli olduğundan emin olunmasıdır. Çünkü günümüzde hemen herkes kendisine gösterişli bir web sitesi yapabilmekte ve bu sitelerde yazanlara bakıldığında boyacılık hizmeti veren herkesin işinin en iyisi olduğunu iddia ettiği görülmekte…

İnternetin çok fazla boyacı alternatifi sunması, tüm bu alternatifler arasında kötü örneklerin de olmadığı manasına gelmiyor. Dolayısı ile birkaç Google sorgusu yaparak ve ilk sıralarda yer alan birkaç web sitesini ziyaret ederek, hizmet alınması halinde kesin olarak memnun kalınacak bir boyacı bulunacağının garantisi bulunmuyor. Ancak bunu neredeyse garanti eden yani sadece bu tür ihtiyaçlara çözüm geliştirmek için çalışan web siteleri de bulunuyor. Bu web siteleri üzerinden boyacı arayan internet kullanıcılar, yaptığı aramalarda karşısına çıkan boyacıları daha önce yaptığı işlerde müşterilerini ne derece memnun edebildiğine göre sıralayabilir.

Site üzerinden boyacı bulunması ve boyacından da hizmet alınmasının ardından kullanıcıya puanlama, yorum yazma imkanı sunan bu tür web siteleri sayesinde boyacıların hizmet kalitesi hakkında hizmet öncesi genel dahi olsa fikir sahibini olunabilmekte. Her kullanıcı hizmet aldığı boyacıdan ne derece memnun kaldığına göre puan verebilmekte, bu boyacının sayfasına girerek firma ya da kişi hakkında yorum yazabilmekte. Boyacıların bu yorumları ya da puanları silmesi mümkün olmadığından, kısa süre içinde iyi boyacılarla kötüleri arasındaki fark da bariz olarak ortaya çıkmakta. Ayrıca site kullanıcılar hizmet öncesi birden fazla boyacının kendisini aramasını ve fiyat vermesini de sağlayabilmekte.

There are currently no comments.