Boğaz sularında, İstanbul’un gürültüsünden alabildiğince uzakta dostlarla keyifli zaman geçirme imkanı sunan boğaz turları yükselen bir trend olarak herkesin hafta sonları için ilk tercihlerinden biri olmaya başladı. Hafta sonu organizasyonlarında istenen yere ulaşmak için dahi trafik çilesini çeken İstanbullular, gittiği mekanlarda da yüzlerce kişinin gürültüsünü çekmek zorunda kalıyor. Yani keyifli zaman geçirmek için yapılan organizasyonunun hafta içinin ağır çalışma temposundan pek de bir farkı kalmıyor. Avrupa ve Anadolu yakasında farklı destinasyonlardan başlanan boğaz turları ise trafik, gürültü, stres, kalabalık gibi kentin bütün negatif unsurlarını kıyıda bırakma imkanı sunuyor. Birkaç saatliğine dahi olsa temiz havada ve eşi benzeri olmayan İstanbul boğazı manzarasında zaman geçirme fırsatı sunan boğaz turları, geçmişe kıyasla artık çok daha makul fiyat seçenekleri ile sunuluyor.

Şehrin stresli ortamından uzaklaşarak huzurlu ve oldukça keyifli bir atmosferde zaman geçirmeyi vaat eden boğaz turları, lezzetli bir kahvaltı organizasyonu için de tercih edilebilir. Boğazda kahvaltı yapmanın keyfi bir başka olduğundan, son dönemde bu farklı kahvaltı organizasyonu da İstanbullulardan oldukça yoğun ilgi görüyor. Kalabalık gruplarla birlikte geniş teknelerde çıkılan boğaz turlarıyla kahvaltı keyfi yapmanın maliyet oldukça düşük olurken, daha bireysel seçenekleri tercih edenler için özel motor yat turu alternatifleri de sunuluyor. 7-8 kişilik arkadaş gruplarıyla çıkılan motor yat turlarıyla boğaz gezisi yapmanın keyfi bir başka olurken, bu lüks teknelerde her ihtiyacın en konforlu şekilde karşılanması sağlandığı için İstanbul manzarasının keyfi de bir başka oluyor.

Romantik bir ambiyansta, özel bir zaman dilimini paylaşmak isteyen çiftlere de farklı motor yat organizasyonları sunuluyor. Bilhassa hayatının kadınını bulduğuna inanan erkeklerin evlenme teklifi yapmak için tercih ettiği bu lüks motor yatlarla yapılan boğaz turları, evlilik yolunda atılan ilk adımın özel bir anlama sahip olmasını sağlıyor. Her bütçeye hitap eden organizasyon seçenekleri sunulduğu için daha büyük teknelerle 15-20 liraya, birkaç saatlik boğaz turlarıyla ekonomik bir şekilde bu ayrıcalıktan faydalanmak da mümkün.

There are currently no comments.