Boğazın keyfini özel bir motor yatla sürmek, pek çok insan için tatlı bir düş olmanın ötesine geçemiyor. Çünkü insanlar hala uzun zaman önce olduğu gibi özel motor yatla boğaza açılmak için küçük bir serveti gözden çıkartmak gerektiğini “zannediyor”. Oysa tam aksine günümüzde çok makul fiyat seçenekleri sunulduğu için kiralık tekne ve motor yatla boğaz sularına açılmak bir hayal olmaktan çıktı. 30-40 lira gibi meblağlar vererek oldukça keyifli bir boğaz turuna çıkılması mümkün olduğu gibi, indirim kampanyalarından faydalanılmasıyla bu meblağlarla boğazda üstelik açık büfe kahvaltı keyfi de yapılabiliyor. Tur içeriğinin kişiselleştirilmesi ve sadece istenen kişilerle birlikte tura çıkılması durumunda ideal tercih özel motor yat kiralamak. Tabi ki, bu motor yatlarla yapılan boğaz turlarının maliyeti de biraz daha yüksek oluyor.

Boğaz turu sırasında onlarca kişiyle bir arada olmak yerine bu özel zamanı sadece sevdikleriyle paylaşmak isteyenlere, bireysel konfor vaat eden motor yat seçenekleri sunuluyor. Birkaç farklı motor yat arasından seçim yapmak zorunda olmayan çiftlerin artık yüzden fazla yat arasından tercih yapması da mümkün. Tur organizasyonu yapan firmaların arasına yenileri eklenirken yazın gelmesiyle rekabet tavan yaparken, müşteri bulmak adına tüm firmalar fiyatlarını mümkün olduğunca aşağı çekmeye çalışıyor. Bu sayede evlilik teklifleri gibi özel organizasyonlar için bile nispeten makul fiyatlarla motor yatın sunduğu lüksten faydalanılabiliyor.

Düğün ve nişanların da yeni gözdesi olan kiralık tekne ve motor yatlar, kalabalık organizasyonlar için tercihe de bağlı olarak ekonomik bir seçenek olabiliyor. Zira çoğu düğün ve nişan salonu için binlerce lira harcanırken mekanın hiçbir özelliği olmuyor. Ancak aynı bütçeyle misafirler kolay kolay unutamayacağı keyifli bir akşam yaşaması sağlanabiliyor ve bu özel günün boğaz manzarasına karşı yapılabiliyor. İş toplantıları için daha küçük motor yat alternatifleri de bulunmakta. Toplantıya katılanların kendini özel hissetmesini sağlayan bu yatlar, iş toplantısının çok daha prestijli bir ambiyansta yapılmasına imkan tanıyor. Tercihe bağlı olarak daha yüksek bir bütçe ile bu tür organizasyonlar çok daha özel bir hale getirilebiliyor.

There are currently no comments.