Makul fiyat aralıklarında sunulan Boğaz turları son dönemde İstanbulluların en çok tercih ettiği aktivitelerden biri haline gelmiş durumda. Özellikle hafta sonlarında şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve kimi zaman da kahvaltıyı boğazda yaparak keyifli saatler geçirmek için tercih edilen bu turlar, düğün ve nişan organizasyonlarından iş yemeklerine kadar her kesim tarafından ilgi görüyor. Lüks özel motor yatlarla romantizmin en uç noktada yaşandığı Boğaz turları çiftlerin ve evlilik teklifi yapma hazırlığında olan erkeklerin tercihi olurken,  şirketler de kokteyllerden iş ve bayi toplantılarına kadar birçok farklı organizasyon için tekne ve motor yat kiralamakta. Boğaz turu keyfinden faydalanmak için organizasyonların kişiselleştirilmesine imkan sağlayan firmalar, canlı müzik ve alakart yemek beklentilerine de yanıt veriyor. Küçük gruplar halinde teknede sadece istedikleriyle birlikte olmak isteyenlerin 8-10 kişilik bir motor yatla tura çıkması ve teknenin marifetli aşçısının elinden çıkan lezzetlerle ayrıcalıklı bir akşam yemeği yemesi de mümkün…

Boğaz turları İstanbul’un içinde ancak stres ve gürültü kaynağı olarak bilinen şehirden de olabildiğince uzakta “gerçek İstanbul’u” yaşamayı vaat ediyor. Asırlık tarihi olan köşkler ve Hanedana ait olan tarihi yapıların boğazdan izlendiği bu turlarda, tarihi manzaranın keyfine açık havanın pozitif enerjisiyle varılıyor.

Canlı müzik beklentisi olan her türlü organizasyona ev sahipliği yapan geniş tekneler ile düğün ve nişan gibi özel günler için yüzlerce misafirin ağırlanması mümkün oluyor. Düğününü veya düğün sonrası eğlencesini boğaz sularında yapmaksa, çiftlerin hayatı boyunca unutamayacağı özel bir anıya sahip olması anlamına geliyor. Sadece yakın arkadaşlarını yanına alarak evliliğini kutlamak ve müzik eşliğinde biraz eğlenmek isteyen çiftlere, akşam saatlerinde başlayan ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden tur seçenekleri sunuluyor.

Doğum günü organizasyonları için de kiralanan bu teknelerle tura çıkmak, organizasyon içeriği ve davetli sayısına bağlı olarak değişen bir harcama yapılmasını gerektiriyor. Özel motor yatlarla birkaç kişi olarak çıkılan turlar daha pahalı olurken, farklı gruplarla bir araya gelerek geniş teknelerle çıkılan boğaz turları son derece uygun fiyatlı oluyor.

There are currently no comments.