Filmlerden dizilere, haberlerde video kliplere günümüzde artık her şey akıllı cep telefonlarıyla dahi izlenebiliyor ve internetin sunduğu kolaylıklardan yararlanmak için masaüstü ya da Laptop fark etmeksizin bir bilgisayar olması dahi gerekmiyor. Cep telefonları zaten bir bilgisayar olduğu için toplu taşıma araçlarında seyahat ederken dahi internetten film ve dizi seyredilebiliyor. Film izle sitelerinin bazıları sitelerini mobil uyumlu hale getirmekte ve bu şekilde akıllı cep telefonu ve tablet kullanıcılarının da film arşivinden verimli bir şekilde istifade edebilmesini sağlamaktadır. Film izle seçenekleri arasında HD alternatifi olmayan sitelere olan ilgi dahi azalmakta ve bu nedenle de online paylaşım yapan siteler için yüksek çözünürlüklü videolar paylaşmak bir kalite belirtisine haline gelmekte.

Evde sinema keyfi yapmak isteyenlerin dahi 360p görüntülere muhtaç olmadığı günümüzde 720p ya da 1080p gerçek HD görüntü kalitesinde film seyretmek için indirme yapılması dahi gerekmiyor. Bilgisayar film indirmeden yüksek çözünürlüklü filmleri geniş ekran LCD ve plazma televizyonlarında izleyemeyenler, senelerdir devasa boyutlardaki filmleri bilgisayarına indirmek için bağlantıya göre saatler ya da günlerce beklemek zorunda kalıyordu. Ancak tüm bu gereksiz bekleme sürecine katlamaya gerek kalmadan online olarak da HD sinema keyfi yaşanabilir ve binlerce film seçeneği arasından türüne ya da kullanıcıların beğenisini değerlendirerek bir seçim yapılabilir.

Yorucu bir günün ardından eve gelindiğinde geniş ekran televizyon karşısında film keyfi yapmak istenmesi halinde her zaman bilgisayar indirilmiş hazır bir HD film bulunamayabilir. Bu tür durumlarda saatlerce beklemek ya da sürekli olarak bu tür durumlar için yedekte film tutmakla uğraşmak zorunda kalmadan, artık tek bir tıkla yüksek çözünürlüklü filmleri anında izlemeye başlamak mümkün. Bu kolaylık birçok internet kullanıcısının yeniden eski dost online film sitelerine yönelmesine neden olurken, artan rekabet neticesinde site sahipleri de arşivlerindeki HD film sayısını arttırmak için hummalı bir çalışma içine giriyor. Sonuç olarak internet kullanıcıları online film seyretmek istediğinde HD daha fazla film seçeneğine sahip oluyor ve beklemeden de bu yüksek çözünürlüklü filmleri dilediği gibi ücret ödemeden izleyebiliyor.

There are currently no comments.