Elektromanyetik frekans eşleme tekniğini kullanarak bağımlılıklardan ve fazla kilolardan kurtulmayı kolaylaştıran biorezonansterapileri bunlara ek olarak alerji ve ağrı tedavisi gibi farklı uygulama sahalarına da sahiptir. Bach çiçek terapisi ise bu alternatif tedavi yönteminin ruhsal problemlere odaklı uygulama alanıdır. Alkol ve sigara gibi bağımlılıklardan geri dönmemek üzere kurtulmayı sağlayabilen terapi seanslarının yanı sıra ülkemizde en çok ilgi gören biorezonans terapisi kilo vermeyi kolaylaştıran terapilerdir. Bu terapilerin hepsinde kişiye hiçbir suretle ilaç verilmemekte, ilaçsız gerçekleştirilen bir işlem olduğu için terapilerin bilinen hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Kişinin vücuduna etki eden maddeleri biyolojik veya kimyasal özelliklerine göre değil, elektromanyetik frekans salınımında neden olduğu değişikliklere göre inceleyen bu alternatif tedavi yöntemi bilhassa Avrupa’da çok popülerdir.

Ülkemizde her geçen yıl biraz daha fazla insanın adını duyduğu biorezonans insan bedeni ile madde arasındaki enerjetik etkiyi inceler ve gerçekleşen olumsuz elektromanyetik salınımların etkisini tersine çevirmeye çalışır. Bu işlemde soruna sebep olan sigaraysa sigara içildiğinde vücutta meydana gelen elektromanyetik değişim tersine çevrilirken sorun alerjen maddelerse aynı ters eşleştirme işlemi alerjenlerin elektromanyetik etkisi üzerinden yapılır. Kilo vermeyi kolaylaştırmak için gerçekleştirilen terapilerdeyse benzer şekilde kişinin çok fazla tükettiği maddelerin vücuttaki elektromanyetik etkileri incelenir ve bu etkinin elektromanyetik frekans aralığı belirlenir. Hangi frekans aralığında negatif değişime sebep olduğu tespit edilen besinlere, vücudun farklı tepki vermesi için ters frekans uygulanır.

Kişinin sorun yaşadığı maddelerin vücut üzerindeki elektromanyetik etkilerini silerek, bedenin farklı enerjetik tepkiler vermesini sağlayan biorezonansterapilerinden sonraki günlerde kişi bedenindeki değişimi yavaş yavaş fark etmeye başlar. Besin gruplarına yönelik olarak yapılabilen zayıflama terapileri sadece belli bir besin maddesinin elektromanyetik etkisini tersine çevirmek suretiyle de gerçekleştirilebilir. Sigara bırakma ve kilo verme gibi konularda yüksek başarı yüzdesine sahip olan bu alternatif terapi yöntemiyle alerjik reaksiyonların da üstesinden gelinebilir. Ağrı ve alerji tedavilerinde problemlerden tamamen kurtulmak mümkün olmadığında dahi alerjik etkiler ve ağrılar çok daha hafiflediğinden, yaşam kalitesinde olumlu bir değişim olabilir.

There are currently no comments.