Erkeklerin evlenme teklifi yapacağı o heyecan dolu ana hazırlıklara başladığı ve hazırlıkların ilk adımı kabul edilen tektaş pırlanta yüzükler şüphesiz ki, manevi değeri parayla kıyaslanmayacak ve özellikle kadın için ne kadar anlamlı olduğu birkaç kelimeye sığdırılamayacak kadar özel takılardır. Ancak bu simgesel anlamı büyük olan yüzüklerin yanı sıra son dönemde beştaş yüzük çeşitlerine de yoğun ilgi gösterilmekte, teklifte bulunmak için olmasa dahi sevdiği kadına beğeneceğinden emin olabileceği bir armağan vermek isteyen erkeklerin ilk tercihi beş taşlı yüzükler gelmekte. Pırlanta şıklığının beş taşla birlikte öne çıkartıldığı ve göz alıcı pırlanta berraklığının, yüzük üzerine yerleştirilen pırlantalarla bütünleştirildiği bu beştaş yüzük modelleri takı sektörünün son zamanlarda en çok sattığı aksesuarlara dönüştü.

Her alım gücüne hitap edecek ürünler tasarlamak üzere farklı ayarlarda altın kullanan ve pırlanta kullanımında da fiyatı asgari seviyede tutacak nitelikteki taşları kullanan takı markaları, ayrıca gümüşten yapılan ancak yine de pırlantanın parıltılı ışıltısına sahip model seçenekleri de sunuyor. Beştaş yüzük fiyatları böylelikle geniş bir yelpazeye yayılarak, bu şıklığın son dönemdeki simgesi haline gelen beştaş yüzüklerin daha geniş bir kesim tarafından satın alınması sağlanıyor. Berraklığıyla göz kamaştıran ve dolayısıyla nadir olduğu için fiyatı da cep yakan, özel kesim pırlantalar yerine daha düşük berraklık değerine sahip taşların kullanıldığı ve 22 ayar altınla şıklığı pekiştirilen beş taşlı yüzüklere sahip olmak için astronomik bir harcama yapmaya gerek kalmıyor. Tabi hala bu yüzüklerin toplumun her kesiminin bütçesi için uygun olduğunu söylemek güç…

Yüzüklere sadakat, aşk ve bereket gibi farklı anlamlar yükleyen takı tasarımcıları ise böylelikle pazarlama stratejisi gereği ürünün albenisini attırmaya çalışıyor. Kadınların birçoğuysa geçmişteki gibi bu tip pırlanta şıklığına ev sahipliği yapan yüzüklerde özel bir anlam aramıyor ve yüzüğü sadece şık bir takı olarak görüyor. Zira söz konusu özel anlama sahip bir takı olduğunda, tektaş yüzükler her zaman için akla gelen ilk takı olmayı sürdürüyor. Meraklısı için imitasyon model seçenekleri, internet üzerinden çok cazip fiyatlarla satışa sunulduğunu da hatırlatalım.

There are currently no comments.