Çocuk modasının da her sezon birbirinden şık, konforlu ve sağlıklı modellere ev sahipliği yapmasıyla birlikte anne babaların şıklığı bizzat çocukları tarafından tehdit ediliyor. Şıklık yarışında ebeveynlerini geride bırakan çocuklar hem içinde özgürce hareket edebileceği hem uzun süre kullanabileceği hem de gören herkesin beğeneceği birbirinden şık kıyafetler giyebiliyor. Yaz sıcaklarında ferah bir kullanım sunan kıyafetlerin peşine düşen anne babalar, çocuklarının hassas ciltlerinde kaşıntı ve kızarıklık gibi problemle sebep olmayacak doğal pamuklu kumaşları öncelikli olarak tercih ediyor. Çocuk giyim modasında renkler ve modellerden daha da önemli bir konu olan doğal bileşenli kumaş ve dikiş kullanımı, tüm anne babaların çocukları için çıktığı alışverişlerde satın alacağı ürünlerde aradığı bir özellik haline geliyor.

Çocuklardan önce anne babaların ilgisini çeken şık tasarımlar sunan çocuk giyim markaları, yeni sezon ürünlerinde turkuaz ve mercan tonlarını küçük beyler; fuşya ve gülkurusu tonlarını ise küçük hanımlar için yoğun olarak kullanıyor. Minikler gün boyunca bitmek tükenmek bilmeyen bir yaşam enerjisine sahip olduğundan çocuk kıyafetlerinde aranması gereken en önemli özelliklerden biri de dayanıklılık oluyor. Çocuk kıyafetlerinde anne babaların ilk kriteri genellikle doğal pamuklu kumaş kullanımı olurken, dikiş kalitesinin de önemli olduğu göz ardı edilmemelidir. Çocukların sürekli hareket halinde olması kıyafetlerinin de bu hareketliliğe dayanabilecek kadar sağlam olmasını gerektirir. Kumaşların ve dikişlerin kaliteli olması satın alınan kıyafetin çocuğun gün boyunca tüm hareketlerine kolayca ayak uydurmasını ve mümkün olduğunca uzun bir süre boyunca deforme olmadan kullanmasını sağlayacaktır.

Bu yıl birçok dünya çapında tanınan marka minik hanımlar için 70’li yılların havasını estiren nostaljik tasarımlar sunuyor ve elbise modellerinde pembe tonlarında ekoseli kumaşlar hazırlıyor. Bluz, gömlek ve etek tasarımlarında kızların şık olduğu kadar rahat etmesi de düşünürken, bu tasarım zenginliği için minik beyler de unutulmuyor. Babalarından daha fazla kıyafet alternatifine sahip olan erkek çocuklarına günlük kullanımda rahatlık sunan tasarımlar sunulurken, gece gezmeleri için de şık pantolon, Bermuda şort, keten gömlek ve baskılı tişört modelleri bulunuyor.

There are currently no comments.