Bebeklerin her özel günü anne babalar için büyük heyecanlar anlamına geliyor. Özellikle doğum sonrasındaki ilk aylarında bebekler için düzenlenen çeşitli etkinlikler belki de ailelerin en çok özendikleri aktivitelerin başında geliyor. Özellikle doğdukları günün üzerinden kırk gün geçtikten sonra yani kırklarının çıkması ile birlikte düzenlenen bebek mevlitleri dinimizce de oldukça önemlidir. Bu yüzden anneler henüz tam olarak iyileşmemiş olsalar dahi bebek mevlitlerini asla ihmal etmezler. Bu özel günün en önemli ikramı ise bebek şekeri oluyor. Titizlikle seçilen ve günler öncesinden siparişi verilen bu şekerlerin tasarımları son yıllarda oldukça çeşitlilik kazanmış durumda. Aklınızda, hayalinizde nasıl bir tasarım var ise aynısını bulmanız mümkün hale gelmiş durumda. Üstelik aradığınız modeli bulmak için çok fazla zaman ayırmanıza da gerek yok. İnternette kısa bir araştırma yaparak tüm modelleri inceleme olanağını elde edebilirsiniz.

Size şimdiden bazı ipuçları verelim. Son yıllarda magnet olarak kullanılabilen ve arkasında minik bir mıknatıs bulunan tasarımlar son derece klişeleşmiş durumda. Artık daha yeni ve daha farklı modellere göz atmalısınız. Örneğin bebek figürlerinin kullanıldığı tasarımlarda en çok dikkat çeken üzerinde mevlide katılanlara teşekkür içeren ve bebeklerin ağzından yazılmış olan kartların bulunduğu modeller oluyor. Bu tasarımlarda, kartların üzerinde yazan notu da kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Dilerseniz mizahi bir dille yazılmış olan teşekkür notlarını tercih edebilir, dilerseniz daha sade notlardan yana tercihte bulunabilirsiniz. Bu bebek şekeri modelleri son yılların en çok dikkat çeken tasarımları olsa da yine de klasikleşmiş olan magnet modellerin tercih edilmediğini söylemek doru olmaz.

Bu arada kullanılan şekerleri bazı davetlileriniz yemek isteyebilir. Bu nedenle mutlaka taze ve sağlığa zarar veren içerikleri bulunmayan şekerlerin kullanılması konusunda özenli olmalısınız. Mevlitlerin en temel ikramı olan bebek şekeri nasıl bir sunuma mazhar olacağı konusunda da firmalardan yardım alabilirsiniz. Seçtiğiniz modele uygun olan sepetler veya tepsiler de satışa sunulabiliyor. Hatta fazla sayıda sipariş vermeniz durumunda bu sunum malzemeleri firmalar tarafından size hediye edilebiliyor. Ancak evinizde bulunan herhangi bir tepsiyi tüllerle süsleyerek şekerleri bu tepsilerde de ikram edebilirsiniz. Sunum için ekstra bir masrafa girmenize gerek yok.

There are currently no comments.