Bebek ciltleri oldukça hassas ve narin dokulu cilt yapılarıdır. Ayrıca emici özellikleri de normal bir ciltten çok daha fazladır. Henüz yeni yeni cilt pigmentleri oluşmaya başladıklarından dışarıdan gelecek olan etmenlere karşı çok açık ve savunmasız bir yapıları vardır. Aşırı sıcaklardan ya da giydikleri giysilerden zaman zaman vücutlarında kızarıklıklar ve pişikler meydana gelerek bebeğinize rahatsızlık verebilir. Ciltlerinin dış etmenlere açıklığı ve aşırı hassas yapıları bu tarz durumların oluşumu için oldukça açık olan bebeğiniz için vitamin içeriğine sahip ürünler kullanarak onun narin cildini rahatlatabilirsiniz. Bebekler için özel olarak üretilmiş kızarıklık ve pişik pudraları sayesinde, bu etkilerin cildinde ki etkisini en aza indirgeyerek bebeğinizi rahatlatabiliriniz. Pudra seçerken dikkat etmeniz gereken nokta yapısının hızlı emilime müsait olmasıdır. pudra bebeğinizin cildi tarafından ne kadar çabuk emilirse o kadar hızlı etki ederek bebeğinizin huzursuzluğunu alacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise pudranın mineraller bakımından zengin oluşu ve içeriğinde herhangi bir alerjenik madde bulundurmamasıdır. Bebek ciltleri çok hassas olduğundan yetişkin pudraları onların ciltlerinde alerjenik reaksiyonlar oluşumuna sebebiyet verebilir.

Johnson’s Baby Pudra

                Johnson’s Baby ürünleri bebek cildine dost ürünlerdir. Giysi ve ya bezden dolayı bebeğinizin hassa cildinde oluşan sorunları en aza indirmekte ve bebeğinizin o bölgelerde oluşan aşırı acı hassasiyetini yok etmekte büyük ölçüde yardımcı olur. İçeriğinde ki maddeler bebeğinizin cildinin yumuşaklığının korunmasını sağlayan bu pudra özel formüllerle üretilmiştir ve son derce yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu sayede sürülümü esnasında bebeğinizin cildinde herhangi bir sürtünme hissi oluşturmaz. Cildi oluşabilecek başka pişik etkilerine karşı korur. Johnson’s Baby ürünlerinin yumuşak formülü ve koruyucu etkileri klinik olarak kanıtlanmıştır.

Chicco Baby Moments Talk Pudrası

İçeriğinde ki minareler sayesinde Chicco Baby ürünleri bebeğinizin cildini tazeler ve aynı zamanda nemlendirir. Hücre yenilenmesini tetikleyen özel formüle ve yumuşak dokuya sahip bir pudradır. Renklendirici, alkol ve paraben gibi bebeğinizin cildine zararlı alerji oluşturabilecek maddeler içermeyen formülü tümüyle hipoalerjenik özelliğe sahiptir.

There are currently no comments.